Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Každým rokem Nissan dokazuje, že s elektromobilem Leaf udělal správný krok.

Japonská automobilka Nissan oznámila, že celosvětové prodeje elektromobilu Leaf právě dosáhly čísla 400.000. Svou pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě tak jen potvrdil. Jen loni si jej u nás dopřálo 123 majitelů.

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Podle statistik najely tyto vozy dohromady již přes deset miliard kilometrů a ušetří tak 3,8 milionu barelů ropy ročně. Nissan Leaf je dostupný v 50 zemích po celém světě a jeho působení se bude i nadále rozšiřovat. Vyrábí se na třech místech. V japonském Oppamau, v anglickém Sunderlandu a americké Smyrně ve státě Tennessee.

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Pokud bude Leaf i nadále pokračovat se stejnou prodejní kadencí, může se stát, že bude v příštím roce slavit již půl milionů dodaných vozů. Svůj podíl by na tom mohl mít i nedávno představený facelift, který elektromobil opět posouvá blíže ke každodenní použitelnosti.

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

S letošním omlazením totiž dostal větší baterie, díky kterým ujede na jedno nabití až 363 kilometrů. Také výkon 160 kW musí stačit téměř každému. Koupit si ho můžete i u nás, musíte si ovšem pospíšit vzhledem k limitované dodávce. Cena za Nissan Leaf 3.ZERO byla stanovena na 1.049.00 Kč. Limitovaná edice Leaf 3.ZERO e+ pak vyjde na 1.199.000 Kč.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

včera | Jan Mička | 38 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků