Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Každým rokem Nissan dokazuje, že s elektromobilem Leaf udělal správný krok.

Japonská automobilka Nissan oznámila, že celosvětové prodeje elektromobilu Leaf právě dosáhly čísla 400.000. Svou pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě tak jen potvrdil. Jen loni si jej u nás dopřálo 123 majitelů.

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Podle statistik najely tyto vozy dohromady již přes deset miliard kilometrů a ušetří tak 3,8 milionu barelů ropy ročně. Nissan Leaf je dostupný v 50 zemích po celém světě a jeho působení se bude i nadále rozšiřovat. Vyrábí se na třech místech. V japonském Oppamau, v anglickém Sunderlandu a americké Smyrně ve státě Tennessee.

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Pokud bude Leaf i nadále pokračovat se stejnou prodejní kadencí, může se stát, že bude v příštím roce slavit již půl milionů dodaných vozů. Svůj podíl by na tom mohl mít i nedávno představený facelift, který elektromobil opět posouvá blíže ke každodenní použitelnosti.

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

S letošním omlazením totiž dostal větší baterie, díky kterým ujede na jedno nabití až 363 kilometrů. Také výkon 160 kW musí stačit téměř každému. Koupit si ho můžete i u nás, musíte si ovšem pospíšit vzhledem k limitované dodávce. Cena za Nissan Leaf 3.ZERO byla stanovena na 1.049.00 Kč. Limitovaná edice Leaf 3.ZERO e+ pak vyjde na 1.199.000 Kč.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků