Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Každým rokem Nissan dokazuje, že s elektromobilem Leaf udělal správný krok.

Japonská automobilka Nissan oznámila, že celosvětové prodeje elektromobilu Leaf právě dosáhly čísla 400.000. Svou pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě tak jen potvrdil. Jen loni si jej u nás dopřálo 123 majitelů.

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Podle statistik najely tyto vozy dohromady již přes deset miliard kilometrů a ušetří tak 3,8 milionu barelů ropy ročně. Nissan Leaf je dostupný v 50 zemích po celém světě a jeho působení se bude i nadále rozšiřovat. Vyrábí se na třech místech. V japonském Oppamau, v anglickém Sunderlandu a americké Smyrně ve státě Tennessee.

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Pokud bude Leaf i nadále pokračovat se stejnou prodejní kadencí, může se stát, že bude v příštím roce slavit již půl milionů dodaných vozů. Svůj podíl by na tom mohl mít i nedávno představený facelift, který elektromobil opět posouvá blíže ke každodenní použitelnosti.

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

S letošním omlazením totiž dostal větší baterie, díky kterým ujede na jedno nabití až 363 kilometrů. Také výkon 160 kW musí stačit téměř každému. Koupit si ho můžete i u nás, musíte si ovšem pospíšit vzhledem k limitované dodávce. Cena za Nissan Leaf 3.ZERO byla stanovena na 1.049.00 Kč. Limitovaná edice Leaf 3.ZERO e+ pak vyjde na 1.199.000 Kč.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků