Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Každým rokem Nissan dokazuje, že s elektromobilem Leaf udělal správný krok.

Japonská automobilka Nissan oznámila, že celosvětové prodeje elektromobilu Leaf právě dosáhly čísla 400.000. Svou pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě tak jen potvrdil. Jen loni si jej u nás dopřálo 123 majitelů.

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Podle statistik najely tyto vozy dohromady již přes deset miliard kilometrů a ušetří tak 3,8 milionu barelů ropy ročně. Nissan Leaf je dostupný v 50 zemích po celém světě a jeho působení se bude i nadále rozšiřovat. Vyrábí se na třech místech. V japonském Oppamau, v anglickém Sunderlandu a americké Smyrně ve státě Tennessee.

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Pokud bude Leaf i nadále pokračovat se stejnou prodejní kadencí, může se stát, že bude v příštím roce slavit již půl milionů dodaných vozů. Svůj podíl by na tom mohl mít i nedávno představený facelift, který elektromobil opět posouvá blíže ke každodenní použitelnosti.

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

S letošním omlazením totiž dostal větší baterie, díky kterým ujede na jedno nabití až 363 kilometrů. Také výkon 160 kW musí stačit téměř každému. Koupit si ho můžete i u nás, musíte si ovšem pospíšit vzhledem k limitované dodávce. Cena za Nissan Leaf 3.ZERO byla stanovena na 1.049.00 Kč. Limitovaná edice Leaf 3.ZERO e+ pak vyjde na 1.199.000 Kč.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 189 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků