Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Každým rokem Nissan dokazuje, že s elektromobilem Leaf udělal správný krok.

Japonská automobilka Nissan oznámila, že celosvětové prodeje elektromobilu Leaf právě dosáhly čísla 400.000. Svou pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě tak jen potvrdil. Jen loni si jej u nás dopřálo 123 majitelů.

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Nissan Leaf e+ už má české ceny. Pod milion nejde, i tak si musíte pospíšit

Podle statistik najely tyto vozy dohromady již přes deset miliard kilometrů a ušetří tak 3,8 milionu barelů ropy ročně. Nissan Leaf je dostupný v 50 zemích po celém světě a jeho působení se bude i nadále rozšiřovat. Vyrábí se na třech místech. V japonském Oppamau, v anglickém Sunderlandu a americké Smyrně ve státě Tennessee.

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Takhle se má vylepšovat elektromobil! Leaf e+ má 160 kW a ujede 363 km

Pokud bude Leaf i nadále pokračovat se stejnou prodejní kadencí, může se stát, že bude v příštím roce slavit již půl milionů dodaných vozů. Svůj podíl by na tom mohl mít i nedávno představený facelift, který elektromobil opět posouvá blíže ke každodenní použitelnosti.

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

S letošním omlazením totiž dostal větší baterie, díky kterým ujede na jedno nabití až 363 kilometrů. Také výkon 160 kW musí stačit téměř každému. Koupit si ho můžete i u nás, musíte si ovšem pospíšit vzhledem k limitované dodávce. Cena za Nissan Leaf 3.ZERO byla stanovena na 1.049.00 Kč. Limitovaná edice Leaf 3.ZERO e+ pak vyjde na 1.199.000 Kč.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 67 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků