Nissan láká na nové elektrické SUV pro Evropu. Ariya se představí už za pár dní

Nissan již oficiálně láká na svůj nový elektromobil určený pro Evropu. Detaily o pohonném ústrojí si však stále nechává pro sebe.

Design nového elektrického SUV pro Evropu nám nedávno naznačily uniklé patentové snímky. Novinka vycházející ze stejnojmenného konceptu Ariya se nám však už pomalu oficiálně odhaluje na novém videu přímo od Nissanu. A kromě pohledu na pár designových prvků se dozvídáme i datum premiéry 15. července.

Nissan ukázal nový X-Trail do posledního detailu. Změny mu mohou jenom prospět

Nissan ukázal nový X-Trail do posledního detailu. Změny mu mohou jenom prospět

Z hrstky záběrů lze vidět poměrně futuristicky pojatou přední masku s LED světlomety ve tvaru V, která je samozřejmě zahlazena bez zbytečné mřížky chladiče. Grafika předního osvětlení se ostatně ukazuje naplno na konci videa. K vidění jsou i aerodynamické disky kol.

Dřívější patentové snímky potvrdily tvary elektrického SUV se svažující se střechou. Na zádi se stejně jako na konceptu rozprostírá velký LED panel zadních svítilen, víko kufru se pak vyznačuje výrazným prolisem.

Nissan představuje e-4ORCE, pohon všech kol inspirovaný supersportem GT-R

Nissan představuje e-4ORCE, pohon všech kol inspirovaný supersportem GT-R

Základem pro SUV bude nová sdílená modulární platforma pro elektromobily aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Délka modelu se bude pohybovat okolo 4,6 metru, tedy zhruba na úrovni současného Nissanu X-Trail. Do interiéru zatím pohled nemáme. I zde by ovšem mohl Nissan uvést docela minimalistický přístup původního konceptu.

Informace o pohonném ústrojí lze brát pouze z konceptu Ariya, který měl nabízet dvojici elektromotorů, pohon všech kol a vysoký výkon. Více se každopádně dozvíme už zanedlouho.

Galerie doplněna o koncept Nissan Ariya.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků