Nissan Juke jako sněžný skútr? V Japonsku se asi zbláznili

Již za pár dnů se opět otevřou brány tokijského autosalonu, druhé největší japonské výstavy s automobilovou tématikou. Očekává se, že Nissan, jakožto domácí značka, přijde s nějakou bombou.

Nissan na Tokyo Auto Salon 2019 přiveze hned několik zajímavých konceptů. Asi nejzajímavější z nich se jmenuje Nissan Juke RSnow. Malý crossover narostl do výšky a místo kol dostal sněžné pásy. Je to tedy spíše sněžný skútr než auto.

Malé SUV od Nissanu má vážný problém. Takto dopadlo v losím testu bez ESP

Malé SUV od Nissanu má vážný problém. Takto dopadlo v losím testu bez ESP

A nejde jen o pásy, celý vůz je očividně připraven vyrazit na polární expedici. Široké blatníky, velký střešní nosič s LED světelnou rampou a spousta ochranných krytů. Upravený Juke se bude snažit navázat na úspěch Nissan Rogue Trail Warrior Project z loňského roku. V Nissanu mají zřejmě zálibu v zaměňování kol za pásy.

Nissan Juke-R 2.0 jde do výroby. Vznikne maximálně 17 kusů

Nissan Juke-R 2.0 jde do výroby. Vznikne maximálně 17 kusů

Nissanu Juke bude sekundovat i X-Trail Naomi Osaka. Vůz se speciálním lakem vznikne v jediném exempláři podle ambasadorky Nissanu, slavné tenistky a vítězky Grand Slamu. K oslavám spolupráce s touto osobností představí automobilka i speciální verzi sporťáku GT-R.

Modernizovaný Nissan Rogue: Severoamerický X-Trail také jako hybrid

Modernizovaný Nissan Rogue: Severoamerický X-Trail také jako hybrid

Nissan také představí novou Formuli E nebo závodní verze Leafu a GT-R. Pozornost si určitě zaslouží i ostré MPV v podobě Nissanu Serena Nismo. Co všechno si Nissan na výstavu nachystal, uvidíte v přiložené galerii. Brány výstavy Tokyo Auto Salon 2019 se otevírají 11. ledna.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků