Nissan Juke jako sněžný skútr? V Japonsku se asi zbláznili

Již za pár dnů se opět otevřou brány tokijského autosalonu, druhé největší japonské výstavy s automobilovou tématikou. Očekává se, že Nissan, jakožto domácí značka, přijde s nějakou bombou.

Nissan na Tokyo Auto Salon 2019 přiveze hned několik zajímavých konceptů. Asi nejzajímavější z nich se jmenuje Nissan Juke RSnow. Malý crossover narostl do výšky a místo kol dostal sněžné pásy. Je to tedy spíše sněžný skútr než auto.

Malé SUV od Nissanu má vážný problém. Takto dopadlo v losím testu bez ESP

Malé SUV od Nissanu má vážný problém. Takto dopadlo v losím testu bez ESP

A nejde jen o pásy, celý vůz je očividně připraven vyrazit na polární expedici. Široké blatníky, velký střešní nosič s LED světelnou rampou a spousta ochranných krytů. Upravený Juke se bude snažit navázat na úspěch Nissan Rogue Trail Warrior Project z loňského roku. V Nissanu mají zřejmě zálibu v zaměňování kol za pásy.

Nissan Juke-R 2.0 jde do výroby. Vznikne maximálně 17 kusů

Nissan Juke-R 2.0 jde do výroby. Vznikne maximálně 17 kusů

Nissanu Juke bude sekundovat i X-Trail Naomi Osaka. Vůz se speciálním lakem vznikne v jediném exempláři podle ambasadorky Nissanu, slavné tenistky a vítězky Grand Slamu. K oslavám spolupráce s touto osobností představí automobilka i speciální verzi sporťáku GT-R.

Modernizovaný Nissan Rogue: Severoamerický X-Trail také jako hybrid

Modernizovaný Nissan Rogue: Severoamerický X-Trail také jako hybrid

Nissan také představí novou Formuli E nebo závodní verze Leafu a GT-R. Pozornost si určitě zaslouží i ostré MPV v podobě Nissanu Serena Nismo. Co všechno si Nissan na výstavu nachystal, uvidíte v přiložené galerii. Brány výstavy Tokyo Auto Salon 2019 se otevírají 11. ledna.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků