Nissan Juke jako sněžný skútr? V Japonsku se asi zbláznili

Již za pár dnů se opět otevřou brány tokijského autosalonu, druhé největší japonské výstavy s automobilovou tématikou. Očekává se, že Nissan, jakožto domácí značka, přijde s nějakou bombou.

Nissan na Tokyo Auto Salon 2019 přiveze hned několik zajímavých konceptů. Asi nejzajímavější z nich se jmenuje Nissan Juke RSnow. Malý crossover narostl do výšky a místo kol dostal sněžné pásy. Je to tedy spíše sněžný skútr než auto.

Malé SUV od Nissanu má vážný problém. Takto dopadlo v losím testu bez ESP

Malé SUV od Nissanu má vážný problém. Takto dopadlo v losím testu bez ESP

A nejde jen o pásy, celý vůz je očividně připraven vyrazit na polární expedici. Široké blatníky, velký střešní nosič s LED světelnou rampou a spousta ochranných krytů. Upravený Juke se bude snažit navázat na úspěch Nissan Rogue Trail Warrior Project z loňského roku. V Nissanu mají zřejmě zálibu v zaměňování kol za pásy.

Nissan Juke-R 2.0 jde do výroby. Vznikne maximálně 17 kusů

Nissan Juke-R 2.0 jde do výroby. Vznikne maximálně 17 kusů

Nissanu Juke bude sekundovat i X-Trail Naomi Osaka. Vůz se speciálním lakem vznikne v jediném exempláři podle ambasadorky Nissanu, slavné tenistky a vítězky Grand Slamu. K oslavám spolupráce s touto osobností představí automobilka i speciální verzi sporťáku GT-R.

Modernizovaný Nissan Rogue: Severoamerický X-Trail také jako hybrid

Modernizovaný Nissan Rogue: Severoamerický X-Trail také jako hybrid

Nissan také představí novou Formuli E nebo závodní verze Leafu a GT-R. Pozornost si určitě zaslouží i ostré MPV v podobě Nissanu Serena Nismo. Co všechno si Nissan na výstavu nachystal, uvidíte v přiložené galerii. Brány výstavy Tokyo Auto Salon 2019 se otevírají 11. ledna.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků