Nissan je již šestým rokem číslo jedna

Největší britský automobilový výrobce, továrna Nissanu v Sunderlandu, byl vyhodnocen jako nejproduktivnější automobilka v Evropě již pošesté v nepřetržité řadě.

Každoroční průzkum, uskutečněný World Markets Research Centre ve více než 40 evropských automobilkách, ukázal, že v sunderlandském Nissanu dokázali za rok 2001 vyrobit v průměru 95 aut na jednoho zaměstnance. Další v řadě, německá továrna Ford v Saarlouis a britská Toyota v Burnastonu následovaly Nissan s průměrným výkonem okolo 87 aut na jednoho zaměstnance.

Čísla jsou kalkulovaná na "ekvivalentní" počet zaměstnanců, což zahrnuje množství lidí, zapojených přímo do základních výrobních operací - lisování, svařování, lakování, čalounění a finální montáže. Během roku 2001 pracovalo u Nissanu v Sunderlandu v průměru kolem 4.500 zaměstnanců, což pro účely vyhodnocení efektivity práce představovalo "ekvivalentní" pracovní sílu v počtu 3.122 zaměstnanců.

Produktivita práce šla u Nissanu v roce 2001 o 6 % níže, než v roce předchozím, a to kvůli nižšímu objemu výroby - 296.000 vozů. To vyplynulo především z ukončení výroby staré Primery a následného prosincového nájezdu produkce nové Primery.

John Cushnaghan, vrchní ředitel Nissan Motor Manufacturing Ltd, říká: "Velmi nás potěšilo, že jsme získali titul nejproduktivnější automobilky v Evropě již šestý rok po sobě. Znovu bych rád složil hold všem našim zaměstnancům za jejich úsilí, flexibilitu a skvělé výkony, kterými přispěli k tomuto výbornému výsledku. A samozřejmě patří náš dík i velice dobrým vztahům s našimi dodavateli."

Nissan v Sunderlandu očekává zvýšení výroby za rok 2002 přes 300.000 vozů Micra, Almera a nová Primera.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků