Nissan je již šestým rokem číslo jedna

Největší britský automobilový výrobce, továrna Nissanu v Sunderlandu, byl vyhodnocen jako nejproduktivnější automobilka v Evropě již pošesté v nepřetržité řadě.

Každoroční průzkum, uskutečněný World Markets Research Centre ve více než 40 evropských automobilkách, ukázal, že v sunderlandském Nissanu dokázali za rok 2001 vyrobit v průměru 95 aut na jednoho zaměstnance. Další v řadě, německá továrna Ford v Saarlouis a britská Toyota v Burnastonu následovaly Nissan s průměrným výkonem okolo 87 aut na jednoho zaměstnance.

Čísla jsou kalkulovaná na "ekvivalentní" počet zaměstnanců, což zahrnuje množství lidí, zapojených přímo do základních výrobních operací - lisování, svařování, lakování, čalounění a finální montáže. Během roku 2001 pracovalo u Nissanu v Sunderlandu v průměru kolem 4.500 zaměstnanců, což pro účely vyhodnocení efektivity práce představovalo "ekvivalentní" pracovní sílu v počtu 3.122 zaměstnanců.

Produktivita práce šla u Nissanu v roce 2001 o 6 % níže, než v roce předchozím, a to kvůli nižšímu objemu výroby - 296.000 vozů. To vyplynulo především z ukončení výroby staré Primery a následného prosincového nájezdu produkce nové Primery.

John Cushnaghan, vrchní ředitel Nissan Motor Manufacturing Ltd, říká: "Velmi nás potěšilo, že jsme získali titul nejproduktivnější automobilky v Evropě již šestý rok po sobě. Znovu bych rád složil hold všem našim zaměstnancům za jejich úsilí, flexibilitu a skvělé výkony, kterými přispěli k tomuto výbornému výsledku. A samozřejmě patří náš dík i velice dobrým vztahům s našimi dodavateli."

Nissan v Sunderlandu očekává zvýšení výroby za rok 2002 přes 300.000 vozů Micra, Almera a nová Primera.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků