Nissan investuje do bezpečnosti

Nissan v brzké době otevře novou laboratoř, ve které bude reálně simulovat crash testy. Díky této laboratoři, vzdálené přibližně 50 km od Tokia, rozkládájící se na ploše 40 000 metrů čtverečných, získá nové informace a data potřebná ke zlepšení bezpečnosti svých vozů. Nissan bude moci testovat jak srážky do pevných překážek, tak srážky dvou aut v různých režimech rychlosti, úhlu a bude tak moci optimalizovat své bezpečnostní prvky. Investice, kterou nyní bude Nissan uvádět do provozu již v brké době přinese první ovoce ve formě zlepšené bezpečnosti těchto vozů.
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků