Nissan: Infiniti míří (oficiální cestou) do Evropy

Infiniti je luxusní značka japonského Nissanu, která je zatím určena výhradně pro americký trh. Pokud se chcete vozit v některém z mnoha vozů této značky, musíte se obrátit na individuální dovoz. Oficiálními kanály zkrátka Infiniti do Evropy "neteče".

V současné době prodá Nissan pod značkou Infiniti v Americe zatím cca dvacet tisíc vozů ročně. To se ale v příštích letech změní. V roce 2007 se Infiniti objeví na britském trhu, v roce 2008 pak v Evropě. Prodeje by se měly díky tomu do čtyř let zdesetinásobit - noví zákazníci se jistě nadou i na americkém kontinentu. Infiniti tak už nebude pouze americká, ale globální značka.

Před příchodem do Evropy však bude muset Nissan doplnit nabídku motorů o pořádný naftový motor, který zatím žádný vůz Infiniti nemá - proč také, když jde o značku určenou pro USA. Než se ale Infiniti na evrpském trhu objeví, nabídka modelů (sedany, kupé a SUV 4x4) se bezesporu obmění a doplní.

V současné době najdete s logem Infiniti následující vozy: sedany I35, GS35, Q45 a M45, kupé GS35, skutečně velké SUV QX56 a drobnější SUV FX45.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
FX45

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků