Nissan: Infiniti míří (oficiální cestou) do Evropy

Infiniti je luxusní značka japonského Nissanu, která je zatím určena výhradně pro americký trh. Pokud se chcete vozit v některém z mnoha vozů této značky, musíte se obrátit na individuální dovoz. Oficiálními kanály zkrátka Infiniti do Evropy "neteče".

V současné době prodá Nissan pod značkou Infiniti v Americe zatím cca dvacet tisíc vozů ročně. To se ale v příštích letech změní. V roce 2007 se Infiniti objeví na britském trhu, v roce 2008 pak v Evropě. Prodeje by se měly díky tomu do čtyř let zdesetinásobit - noví zákazníci se jistě nadou i na americkém kontinentu. Infiniti tak už nebude pouze americká, ale globální značka.

Před příchodem do Evropy však bude muset Nissan doplnit nabídku motorů o pořádný naftový motor, který zatím žádný vůz Infiniti nemá - proč také, když jde o značku určenou pro USA. Než se ale Infiniti na evrpském trhu objeví, nabídka modelů (sedany, kupé a SUV 4x4) se bezesporu obmění a doplní.

V současné době najdete s logem Infiniti následující vozy: sedany I35, GS35, Q45 a M45, kupé GS35, skutečně velké SUV QX56 a drobnější SUV FX45.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
FX45

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků