Nissan: Infiniti míří (oficiální cestou) do Evropy

Infiniti je luxusní značka japonského Nissanu, která je zatím určena výhradně pro americký trh. Pokud se chcete vozit v některém z mnoha vozů této značky, musíte se obrátit na individuální dovoz. Oficiálními kanály zkrátka Infiniti do Evropy "neteče".

V současné době prodá Nissan pod značkou Infiniti v Americe zatím cca dvacet tisíc vozů ročně. To se ale v příštích letech změní. V roce 2007 se Infiniti objeví na britském trhu, v roce 2008 pak v Evropě. Prodeje by se měly díky tomu do čtyř let zdesetinásobit - noví zákazníci se jistě nadou i na americkém kontinentu. Infiniti tak už nebude pouze americká, ale globální značka.

Před příchodem do Evropy však bude muset Nissan doplnit nabídku motorů o pořádný naftový motor, který zatím žádný vůz Infiniti nemá - proč také, když jde o značku určenou pro USA. Než se ale Infiniti na evrpském trhu objeví, nabídka modelů (sedany, kupé a SUV 4x4) se bezesporu obmění a doplní.

V současné době najdete s logem Infiniti následující vozy: sedany I35, GS35, Q45 a M45, kupé GS35, skutečně velké SUV QX56 a drobnější SUV FX45.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
FX45

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků