Nissan GT-R: působivý sporťák láme prodejní rekordy

Japonská automobilka Nissan po létech nudy opět přišla se sportovním vozem, který dokáže porážet evropské soupeře ze svého segmentu, nestojí velký balík peněz a vypadá k světu. Nový Nissan GT-R si tak ihned od svého příchodu získal velký zájem veřejnosti a hlavně i zákazníků.

Tip: Představení Nissanu GT-R naleznete zde.

V Británii stačilo jen 48 hodin od zahájení prodejů a zálohu ve výši 3 500 liber složilo přes 700 zájemců. Cena přitom bude na britském trhu atakovat hranici 53 000 liber, tedy něco přes milion a půl.

Pokud si uvědomíme, že GT-R zvládl Nordschleife za 7 minut a 38 s, tedy rychleji, než Porsche 997 GT3 a jen o 4 sekundy pomaleji, než Porsche 997 GT2 a stojí jen lehce nad milion a půl, nemá v současnosti tento sporťák na trhu mnoho konkurentů.

Na druhou stranu hrozí, že pro opravdu velký zájem zákazníků se výrazně prodlouží dodací lhůty. Automobilka zanedlouho odstartuje prodeje i ve zbytku Evropy a pokud by byl zájem jako v Británii, pak se mají zájemci opravdu na co (ne)těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků