Nissan GT-R: působivý sporťák láme prodejní rekordy

Japonská automobilka Nissan po létech nudy opět přišla se sportovním vozem, který dokáže porážet evropské soupeře ze svého segmentu, nestojí velký balík peněz a vypadá k světu. Nový Nissan GT-R si tak ihned od svého příchodu získal velký zájem veřejnosti a hlavně i zákazníků.

Tip: Představení Nissanu GT-R naleznete zde.

V Británii stačilo jen 48 hodin od zahájení prodejů a zálohu ve výši 3 500 liber složilo přes 700 zájemců. Cena přitom bude na britském trhu atakovat hranici 53 000 liber, tedy něco přes milion a půl.

Pokud si uvědomíme, že GT-R zvládl Nordschleife za 7 minut a 38 s, tedy rychleji, než Porsche 997 GT3 a jen o 4 sekundy pomaleji, než Porsche 997 GT2 a stojí jen lehce nad milion a půl, nemá v současnosti tento sporťák na trhu mnoho konkurentů.

Na druhou stranu hrozí, že pro opravdu velký zájem zákazníků se výrazně prodlouží dodací lhůty. Automobilka zanedlouho odstartuje prodeje i ve zbytku Evropy a pokud by byl zájem jako v Británii, pak se mají zájemci opravdu na co (ne)těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků