Nissan GT-R pokořil na Nordschleife téměř všechny

7 minut a 29 sekund je oficiální čas, který zajel Nissan GT-R na slavné Nordschleife okruhu Nurburgring. Je to tedy o 9 sekund lepší, než byl původní z loňského testování, kdy byla část tratě mokrá.

Nynější měření probíhalo 16. a 17. dubna a za volantem seděl slavný a zkušený Toshio Suzuki. Bývalý jezdec Formule 1 měl k dispozici standardní sériový vůz japonské specifikace, samozřejmě bez omezovače rychlosti, s tím, že vůz jel na standardních pneumatikách, které dostane zákazník v autosalonu. Při použití semi slicků by šel čas na úroveň těch nejlepších vozů na světě.

Samotný výsledek je opravdu pecka. S ohledem na výkon vozu je to čas lepší, než za jaký touto tratí projelo Porsche 997 GT2 právě na semi slickách a blíží se vůbec nejlepším časům mezi silničními vozy. A to tu máme ještě Nissan GT-R V-Spec...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků