Nissan GT-R Evo, odlehčená verze v roce 2010

Sotva byl představen sportovní Nissan GT-R, tedy nástupce legendárního Skyline GT-R, přichází první informace o chystané odlehčené a výkonné verzi. Ta se na trhu objeví až v roce 2010 s tím, že představení proběhne zhruba v polovině roku 2009.

Tip: Podrobné představení Nissanu GT-R naleznete zde.

A co přinese tato verze nového? Základem všeho bude snížení pohotovostní hmotnosti o zhruba 100 kg. Hmotnost by se tak měla pohybovat okolo 1 600 kg, což určitě prospěje dynamice a mrštnosti. Snížení bude provedeno nasazením většího množství hliníkových a karbonových dílů.

K této dietě by mělo přijít i navýšení výkonu a to ze současných 480 koní na výsledných zhruba 530. K tomu dostane GT-R nové odladění podvozku a také posílený brzdový systém, který bude více vyhovovat vyloženě sportovní jízdě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků