Nissan GT-R Evo, odlehčená verze v roce 2010

Sotva byl představen sportovní Nissan GT-R, tedy nástupce legendárního Skyline GT-R, přichází první informace o chystané odlehčené a výkonné verzi. Ta se na trhu objeví až v roce 2010 s tím, že představení proběhne zhruba v polovině roku 2009.

Tip: Podrobné představení Nissanu GT-R naleznete zde.

A co přinese tato verze nového? Základem všeho bude snížení pohotovostní hmotnosti o zhruba 100 kg. Hmotnost by se tak měla pohybovat okolo 1 600 kg, což určitě prospěje dynamice a mrštnosti. Snížení bude provedeno nasazením většího množství hliníkových a karbonových dílů.

K této dietě by mělo přijít i navýšení výkonu a to ze současných 480 koní na výsledných zhruba 530. K tomu dostane GT-R nové odladění podvozku a také posílený brzdový systém, který bude více vyhovovat vyloženě sportovní jízdě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků