Nissan GT-R deaktivuje na japonských okruzích omezovač rychlosti automaticky

Jak je známo, v Japonsku je maximální rychlost všech vozů elektronicky omezena na pouhých 180 km/h. Jako spousta jiných vozů, i nový Nissan GT-R (nebo Skyline, chcete-li) se může pochlubit omezovačem rychlosti, který vůz zastaví v rozletu právě na této metě.

Sportovní vůz s výkonem téměř 500 koní by ale byl na uzavřených tratích hodně handicapován, a tak u Nissanu dostali zajímavý nápad. Za pomoci satelitní navigace bude vůz schopný rozpoznat, kdy se nachází na závodním okruhu a řídící jednotka omezovač jednoduše deaktivuje, čímž nepřipraví sportuchtivé majitele o pořádně vyžití.

Pokud si myslíte, že odstranění omezovače zvládne mnoho tunerů, je potřeba zmínit, že podle Nissanu tohle dokáže na světě u GT-R maximálně pár lidí. Ať už je toto prohlášení blízké realitě či nikoli, bude nyní „oblafnutí” systému jistě snažší, stačí jen simulovat, že se vůz na okruhu nachází i když na ném zrovna není...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků