Nissan Fairlady Z 380RS: závodní speciál jde do prodeje

Japonská automobilka Nissan oznámila začátek prodejů svého okruhového speciálu na bázi Nissanu 350Z. Radost ze sportovního Nissanu si tak nebudou moci užít nejen závodní jezdci, ale i běžný smrtelníci.

Připomeňme, že Nissan Fairlady Z 380RS má na svědomí dvorní úpravce automobilky, společnost Nismo. Okruhový speciál je poháněn 3,8litrovým šestiválcem s označením VQ35HR a výkonem 350 koní. O distribuci výkonu na kola zadní nápravy se stará speciální šestistupňová převodovka se spojkou Nismo Super Coppermix.

Vůz, který byl původně určen jen pro japonskou sérii Super Taikyu, bude dostupný za 285 700 dolarů (zhruba 4 700 000 Kč). V ceně samozřejmě není přičtena daň a clo, které by musel našinec zaplatit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Fairlady Z 380RS
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků