Nissan Fairlady Z 380RS: závodní speciál jde do prodeje

Japonská automobilka Nissan oznámila začátek prodejů svého okruhového speciálu na bázi Nissanu 350Z. Radost ze sportovního Nissanu si tak nebudou moci užít nejen závodní jezdci, ale i běžný smrtelníci.

Připomeňme, že Nissan Fairlady Z 380RS má na svědomí dvorní úpravce automobilky, společnost Nismo. Okruhový speciál je poháněn 3,8litrovým šestiválcem s označením VQ35HR a výkonem 350 koní. O distribuci výkonu na kola zadní nápravy se stará speciální šestistupňová převodovka se spojkou Nismo Super Coppermix.

Vůz, který byl původně určen jen pro japonskou sérii Super Taikyu, bude dostupný za 285 700 dolarů (zhruba 4 700 000 Kč). V ceně samozřejmě není přičtena daň a clo, které by musel našinec zaplatit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Fairlady Z 380RS
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků