Nissan Azael: sportovní kupé ve stylu Audi TT

Na detroitský autosalon připravuje Nissan koncept malého sportovního kupé Azael. Zatím byla uvolněna jen jediná skica, ze které se mnoho odhadnout nedá. Stuide je menší než model 350Z, její velikost se blíží spíše Audi TT. Japonci přezdívají tento model „pocket-rocket“. Skica přichází jako první výtvor z nového designového centra z Farmington Hillu v americkém státě Michigan.

Autoweek uvádí, že by Azael mohl být v letech 2006 nebo 2007 nástupcem modelu Sentra, sedanu postaveném na platformě Almery; v Japonsku se Sentra prodává pod názvem Sunny. To se nám ale moc nezdá, mezi Azaelem a Sentrou je přece jen příliš mnoho rozdílů.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků