Nissan Altima: Autem roku 2002 v severoamerickém regionu

Nový Nissan Altima získal na autosalonu v Detroitu titul "Severoamerické auto roku 2002". Ocenění, které získává automobil, jemuž dá většinu hlasů padesátičlenná komise, tvořená motoristickými novináři ze Spojených států a Kanady.
Nissan Altima: Autem roku 2002 v severoamerickém regionu
Severoamerické auto roku je jednou z nejprestižnějších poct v automobilovém průmyslu, kterou může automobil získat na americkém kontinentu získat. Dá se říci, že je obdobou evropské ankety, která již má svého vítěze v podobě Peugeotu 307.

Hodnotící výbor posuzuje vozidla podle kritérií zahrnujících inovaci, design, bezpečí, ovladatelnost, potěšení z jízdy a poměru cena/ užitná hodnota.

Třetí generace Altimy reprezentuje nový pohled Nissanu na sedan střední třídy - Klepněte pro větší obrázekpřináší tak vysokou úroveň designu i výkonu. Zákazníci mohou vybírat mezi 3,5 litrovým vidlicovým šestiválcem o výkonu 240 ks (je to vůbec první šestiválec řady VQ v Altimě, shodný s motorem v Maximě QX), nebo 2,5 litrovým čtyřválcem (175 ks) a pětistupňovou manuální nebo čtyřstupňovou samočinnou převodovkou.

Spolu s úplně novým systémem nezávislého zavěšení všech kol to znamená, že Altima nabízí vrchol současné techniky. Agresivní nový design, spojený se zvětšením všech hlavních rozměrů a na řidiče orientovaným interiérem se spoustou praktických i luxusních detailů vynesl Altimu až na špičku vysoce konkurenčního segmentu sedanů střední třídy.

Cena Altimy začíná na 16 349 USD za Altimu 2.5 s manuální převodovkou, zatímco vrcholná verze 3.5 SE s automatickou převodovkou začíná u 23 149 USD.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 21 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky