Nissan a Chrysler sazí na úzkou spolupráci

Japonská automobilka Nissan v uplynulých dnech uzavřela spolupráci s automobilkou Chrysler. Výsledkem jejich společné spolupráce mají být nové modely a společné užívání jednotlivých platforem. Podepsání nového kontraktu se týká především Severoamerického a Evropského trhu, kde by se nové modely těchto automobilek měly začít prodávat za dva roky.

Nová dohoda již přinese již zanedlouho první ovoce. Automobilka Nissan vytvoří pro Chrysler novou verzi kompaktního modelu Versa (u nás Tiida), který se bude s „pentagonem“ na přední masce sjíždět z linek Japonské fabriky Oppama pravděpodobně již od příštího roku.
 
Na oplátku vytvoří automobilka Chrysler pro Nissan nový velký pick-up, který bude přesně stavěn pro potřeby amerických farmářů a pro ty, kteří potřebují velké auto s ložním prostorem. Nový pick-up se bude vyrábět v Mexické fabrice Saltillo, aby se však uvolnili kapacity továrny, bude produkce modelu Dodge RAM přesunuta do Saint Louis v Michiganu. Nový velký pick-up se znakem Nissanu by se měl začít prodávat až v roce 2011 a namířen bude zejména na Severoamerický trh.
 

V tiskové zprávě se kromě jiného uvádí informace, že automobilky se zavázaly dodržovat transparentní dialog a nadále hodlají objevovat řešení, jež budou prospěšná pro obě strany. Jak také jinak...

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 12 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků