Nissan a Chrysler sazí na úzkou spolupráci

Japonská automobilka Nissan v uplynulých dnech uzavřela spolupráci s automobilkou Chrysler. Výsledkem jejich společné spolupráce mají být nové modely a společné užívání jednotlivých platforem. Podepsání nového kontraktu se týká především Severoamerického a Evropského trhu, kde by se nové modely těchto automobilek měly začít prodávat za dva roky.

Nová dohoda již přinese již zanedlouho první ovoce. Automobilka Nissan vytvoří pro Chrysler novou verzi kompaktního modelu Versa (u nás Tiida), který se bude s „pentagonem“ na přední masce sjíždět z linek Japonské fabriky Oppama pravděpodobně již od příštího roku.
 
Na oplátku vytvoří automobilka Chrysler pro Nissan nový velký pick-up, který bude přesně stavěn pro potřeby amerických farmářů a pro ty, kteří potřebují velké auto s ložním prostorem. Nový pick-up se bude vyrábět v Mexické fabrice Saltillo, aby se však uvolnili kapacity továrny, bude produkce modelu Dodge RAM přesunuta do Saint Louis v Michiganu. Nový velký pick-up se znakem Nissanu by se měl začít prodávat až v roce 2011 a namířen bude zejména na Severoamerický trh.
 

V tiskové zprávě se kromě jiného uvádí informace, že automobilky se zavázaly dodržovat transparentní dialog a nadále hodlají objevovat řešení, jež budou prospěšná pro obě strany. Jak také jinak...

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků