Nissan a Chrysler sazí na úzkou spolupráci

Japonská automobilka Nissan v uplynulých dnech uzavřela spolupráci s automobilkou Chrysler. Výsledkem jejich společné spolupráce mají být nové modely a společné užívání jednotlivých platforem. Podepsání nového kontraktu se týká především Severoamerického a Evropského trhu, kde by se nové modely těchto automobilek měly začít prodávat za dva roky.

Nová dohoda již přinese již zanedlouho první ovoce. Automobilka Nissan vytvoří pro Chrysler novou verzi kompaktního modelu Versa (u nás Tiida), který se bude s „pentagonem“ na přední masce sjíždět z linek Japonské fabriky Oppama pravděpodobně již od příštího roku.
 
Na oplátku vytvoří automobilka Chrysler pro Nissan nový velký pick-up, který bude přesně stavěn pro potřeby amerických farmářů a pro ty, kteří potřebují velké auto s ložním prostorem. Nový pick-up se bude vyrábět v Mexické fabrice Saltillo, aby se však uvolnili kapacity továrny, bude produkce modelu Dodge RAM přesunuta do Saint Louis v Michiganu. Nový velký pick-up se znakem Nissanu by se měl začít prodávat až v roce 2011 a namířen bude zejména na Severoamerický trh.
 

V tiskové zprávě se kromě jiného uvádí informace, že automobilky se zavázaly dodržovat transparentní dialog a nadále hodlají objevovat řešení, jež budou prospěšná pro obě strany. Jak také jinak...

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků