Nissan a Chrysler sazí na úzkou spolupráci

Japonská automobilka Nissan v uplynulých dnech uzavřela spolupráci s automobilkou Chrysler. Výsledkem jejich společné spolupráce mají být nové modely a společné užívání jednotlivých platforem. Podepsání nového kontraktu se týká především Severoamerického a Evropského trhu, kde by se nové modely těchto automobilek měly začít prodávat za dva roky.

Nová dohoda již přinese již zanedlouho první ovoce. Automobilka Nissan vytvoří pro Chrysler novou verzi kompaktního modelu Versa (u nás Tiida), který se bude s „pentagonem“ na přední masce sjíždět z linek Japonské fabriky Oppama pravděpodobně již od příštího roku.
 
Na oplátku vytvoří automobilka Chrysler pro Nissan nový velký pick-up, který bude přesně stavěn pro potřeby amerických farmářů a pro ty, kteří potřebují velké auto s ložním prostorem. Nový pick-up se bude vyrábět v Mexické fabrice Saltillo, aby se však uvolnili kapacity továrny, bude produkce modelu Dodge RAM přesunuta do Saint Louis v Michiganu. Nový velký pick-up se znakem Nissanu by se měl začít prodávat až v roce 2011 a namířen bude zejména na Severoamerický trh.
 

V tiskové zprávě se kromě jiného uvádí informace, že automobilky se zavázaly dodržovat transparentní dialog a nadále hodlají objevovat řešení, jež budou prospěšná pro obě strany. Jak také jinak...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků