Nissan 350Z zřejmě přijede jako coupé-cabrio

Vlna kabrioletů s pevnou střechou, neboli vozy coupé-cabrio doslova ovládla svět. Klasické kabriolety s plátěnou střechou jsou totiž postupně vytlačovány na okraj a jednotlivé automobilky postupně nahrazují tkaninu za plechy.

Výhody jsou jasné. Vůz třídy CC nabídne totiž stejný komfort jízdy jako čistě otevřená verze, nebo klasické coupé. Dobrá tepelná izolace a dobré odhlučnění umožní daný vůz využívat daleko více, než klasické kabrio. A protože žijeme v době kompromisů a maximální využitelnosti, mají tyto výhody obvykle navrch před tím, že „plechové řešení” bývá znatelně těžší a u některých (téměř všech) výrobců vytlačuje z nabídky klasická kupé. Výjimkou zůstává snad akorát BMW, které má u trojkové řady v nabídce kupé i kupé-kabrio.

Na této vlně má na trh v příštím roce přijít i sportovní Nissan 350Z. Tento sporťák s pevnou skládací střechou by se měl světu představit na podzim na domácím tokijském autosalonu a v první polovině příštího roku by se pak měl podívat i mezi zákazníky.

Malou neznámou je ovšem skutečnost, zda nejde jen o falešnou zprávu. Informaci o této střeše přinesly dobře informované zdroje, ovšem samotné vedení automobilky tuto informaci nechtělo komentovat. Jenže jak je známo, pokud automobilky něco striktně nevyloučí, je více než pravděpodobné, že tomu tak skutečně bude. Navíc 350Z čeká velké oživení dost možná zahrnující i větší motor o objemu 3,7 litru, a tak by doplnění nabídky o tuto verzi pro příští rok dávalo smysl.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků