Nissan 350Z zřejmě přijede jako coupé-cabrio

Vlna kabrioletů s pevnou střechou, neboli vozy coupé-cabrio doslova ovládla svět. Klasické kabriolety s plátěnou střechou jsou totiž postupně vytlačovány na okraj a jednotlivé automobilky postupně nahrazují tkaninu za plechy.

Výhody jsou jasné. Vůz třídy CC nabídne totiž stejný komfort jízdy jako čistě otevřená verze, nebo klasické coupé. Dobrá tepelná izolace a dobré odhlučnění umožní daný vůz využívat daleko více, než klasické kabrio. A protože žijeme v době kompromisů a maximální využitelnosti, mají tyto výhody obvykle navrch před tím, že „plechové řešení” bývá znatelně těžší a u některých (téměř všech) výrobců vytlačuje z nabídky klasická kupé. Výjimkou zůstává snad akorát BMW, které má u trojkové řady v nabídce kupé i kupé-kabrio.

Na této vlně má na trh v příštím roce přijít i sportovní Nissan 350Z. Tento sporťák s pevnou skládací střechou by se měl světu představit na podzim na domácím tokijském autosalonu a v první polovině příštího roku by se pak měl podívat i mezi zákazníky.

Malou neznámou je ovšem skutečnost, zda nejde jen o falešnou zprávu. Informaci o této střeše přinesly dobře informované zdroje, ovšem samotné vedení automobilky tuto informaci nechtělo komentovat. Jenže jak je známo, pokud automobilky něco striktně nevyloučí, je více než pravděpodobné, že tomu tak skutečně bude. Navíc 350Z čeká velké oživení dost možná zahrnující i větší motor o objemu 3,7 litru, a tak by doplnění nabídky o tuto verzi pro příští rok dávalo smysl.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků