Nissan 350Z zřejmě přijede jako coupé-cabrio

Vlna kabrioletů s pevnou střechou, neboli vozy coupé-cabrio doslova ovládla svět. Klasické kabriolety s plátěnou střechou jsou totiž postupně vytlačovány na okraj a jednotlivé automobilky postupně nahrazují tkaninu za plechy.

Výhody jsou jasné. Vůz třídy CC nabídne totiž stejný komfort jízdy jako čistě otevřená verze, nebo klasické coupé. Dobrá tepelná izolace a dobré odhlučnění umožní daný vůz využívat daleko více, než klasické kabrio. A protože žijeme v době kompromisů a maximální využitelnosti, mají tyto výhody obvykle navrch před tím, že „plechové řešení” bývá znatelně těžší a u některých (téměř všech) výrobců vytlačuje z nabídky klasická kupé. Výjimkou zůstává snad akorát BMW, které má u trojkové řady v nabídce kupé i kupé-kabrio.

Na této vlně má na trh v příštím roce přijít i sportovní Nissan 350Z. Tento sporťák s pevnou skládací střechou by se měl světu představit na podzim na domácím tokijském autosalonu a v první polovině příštího roku by se pak měl podívat i mezi zákazníky.

Malou neznámou je ovšem skutečnost, zda nejde jen o falešnou zprávu. Informaci o této střeše přinesly dobře informované zdroje, ovšem samotné vedení automobilky tuto informaci nechtělo komentovat. Jenže jak je známo, pokud automobilky něco striktně nevyloučí, je více než pravděpodobné, že tomu tak skutečně bude. Navíc 350Z čeká velké oživení dost možná zahrnující i větší motor o objemu 3,7 litru, a tak by doplnění nabídky o tuto verzi pro příští rok dávalo smysl.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků