Nissan 350Z zřejmě přijede jako coupé-cabrio

Vlna kabrioletů s pevnou střechou, neboli vozy coupé-cabrio doslova ovládla svět. Klasické kabriolety s plátěnou střechou jsou totiž postupně vytlačovány na okraj a jednotlivé automobilky postupně nahrazují tkaninu za plechy.

Výhody jsou jasné. Vůz třídy CC nabídne totiž stejný komfort jízdy jako čistě otevřená verze, nebo klasické coupé. Dobrá tepelná izolace a dobré odhlučnění umožní daný vůz využívat daleko více, než klasické kabrio. A protože žijeme v době kompromisů a maximální využitelnosti, mají tyto výhody obvykle navrch před tím, že „plechové řešení” bývá znatelně těžší a u některých (téměř všech) výrobců vytlačuje z nabídky klasická kupé. Výjimkou zůstává snad akorát BMW, které má u trojkové řady v nabídce kupé i kupé-kabrio.

Na této vlně má na trh v příštím roce přijít i sportovní Nissan 350Z. Tento sporťák s pevnou skládací střechou by se měl světu představit na podzim na domácím tokijském autosalonu a v první polovině příštího roku by se pak měl podívat i mezi zákazníky.

Malou neznámou je ovšem skutečnost, zda nejde jen o falešnou zprávu. Informaci o této střeše přinesly dobře informované zdroje, ovšem samotné vedení automobilky tuto informaci nechtělo komentovat. Jenže jak je známo, pokud automobilky něco striktně nevyloučí, je více než pravděpodobné, že tomu tak skutečně bude. Navíc 350Z čeká velké oživení dost možná zahrnující i větší motor o objemu 3,7 litru, a tak by doplnění nabídky o tuto verzi pro příští rok dávalo smysl.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků