Nikola představí elektrické tahače již v dubnu. K mání bude i evropská verze

Vyrábí buginy, tahače a chystá se také na vodní skútry. Společnost Nikola Motor Company se může pochlubit velice širokým portfoliem.

Společnost Nikola Motor Company, která si přivlastnila křestní jméno vynálezce Tesly, se na veřejnosti nejvíce blýskla s konceptem vodíkového tahače v loňském roce. Vzhledem k tomu, že se ekologický náklaďák představil dva měsíce po Muskově Tesle Semi, byl jeho úděl jasný. Vylovit Tesle rybník, a to pokud možno, co nejdříve.

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Nyní se ovšem konkurenční vlny zcela vyrovnaly díky novému počinu arizonské automobilky. Novinka se totiž, kromě vodíkového pohonu, bude nabízet i v čistě elektrické variantě. Nikola totiž láká na koncept Two, který se představí již v dubnu tohoto roku.

Upoutávka na tahač proběhla prostřednictvím oficiálního obrázku, který znázorňuje siluetu a osvětlení. Kromě Nikoly Two by se měl představit i model Tre, což bude to samé, jen v evropské verzi. Tahače lze bude možné hned po premiéře objednávat. Pro elektrické varianty bude možné zvolit 500 kWh, 750 kWh a 1000 kWh verze baterie.

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Více technických detailů zatím bohužel neznáme. Těžko můžeme určit, co od této společnosti v tomto segmentu čekat. Kromě tahačů totiž nyní vyrábí i futuristické elektrické buginy pro dovádění na každém povrchu.

Předseda představenstva společnosti Nikola Trevor Milton tvrdí, že jeho náklaďáky změní celý svět. No, není malých cílů. Pravdou je, že koncepty vozů vypadají naprosto úchvatně a přítomnost těchto tahačů nejen v pravých pruzích na dálnici by byla přinejmenším na pohled pěkná změna.

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

včera | Jan Mička | 31 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků
Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (minitest)

Pustit se do boje ve střední třídě s benzinovou jedna-šestkou už v dnešní době není nic neobvyklého. Jak si vede Peugeot 508 se slabším zážehovým motorem?

12.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 41 příspěvků