Nikola představí elektrické tahače již v dubnu. K mání bude i evropská verze

Vyrábí buginy, tahače a chystá se také na vodní skútry. Společnost Nikola Motor Company se může pochlubit velice širokým portfoliem.

Společnost Nikola Motor Company, která si přivlastnila křestní jméno vynálezce Tesly, se na veřejnosti nejvíce blýskla s konceptem vodíkového tahače v loňském roce. Vzhledem k tomu, že se ekologický náklaďák představil dva měsíce po Muskově Tesle Semi, byl jeho úděl jasný. Vylovit Tesle rybník, a to pokud možno, co nejdříve.

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Nyní se ovšem konkurenční vlny zcela vyrovnaly díky novému počinu arizonské automobilky. Novinka se totiž, kromě vodíkového pohonu, bude nabízet i v čistě elektrické variantě. Nikola totiž láká na koncept Two, který se představí již v dubnu tohoto roku.

Upoutávka na tahač proběhla prostřednictvím oficiálního obrázku, který znázorňuje siluetu a osvětlení. Kromě Nikoly Two by se měl představit i model Tre, což bude to samé, jen v evropské verzi. Tahače lze bude možné hned po premiéře objednávat. Pro elektrické varianty bude možné zvolit 500 kWh, 750 kWh a 1000 kWh verze baterie.

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Více technických detailů zatím bohužel neznáme. Těžko můžeme určit, co od této společnosti v tomto segmentu čekat. Kromě tahačů totiž nyní vyrábí i futuristické elektrické buginy pro dovádění na každém povrchu.

Předseda představenstva společnosti Nikola Trevor Milton tvrdí, že jeho náklaďáky změní celý svět. No, není malých cílů. Pravdou je, že koncepty vozů vypadají naprosto úchvatně a přítomnost těchto tahačů nejen v pravých pruzích na dálnici by byla přinejmenším na pohled pěkná změna.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

včera | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 150 příspěvků