Nikola představí elektrické tahače již v dubnu. K mání bude i evropská verze

Vyrábí buginy, tahače a chystá se také na vodní skútry. Společnost Nikola Motor Company se může pochlubit velice širokým portfoliem.

Společnost Nikola Motor Company, která si přivlastnila křestní jméno vynálezce Tesly, se na veřejnosti nejvíce blýskla s konceptem vodíkového tahače v loňském roce. Vzhledem k tomu, že se ekologický náklaďák představil dva měsíce po Muskově Tesle Semi, byl jeho úděl jasný. Vylovit Tesle rybník, a to pokud možno, co nejdříve.

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Nyní se ovšem konkurenční vlny zcela vyrovnaly díky novému počinu arizonské automobilky. Novinka se totiž, kromě vodíkového pohonu, bude nabízet i v čistě elektrické variantě. Nikola totiž láká na koncept Two, který se představí již v dubnu tohoto roku.

Upoutávka na tahač proběhla prostřednictvím oficiálního obrázku, který znázorňuje siluetu a osvětlení. Kromě Nikoly Two by se měl představit i model Tre, což bude to samé, jen v evropské verzi. Tahače lze bude možné hned po premiéře objednávat. Pro elektrické varianty bude možné zvolit 500 kWh, 750 kWh a 1000 kWh verze baterie.

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Více technických detailů zatím bohužel neznáme. Těžko můžeme určit, co od této společnosti v tomto segmentu čekat. Kromě tahačů totiž nyní vyrábí i futuristické elektrické buginy pro dovádění na každém povrchu.

Předseda představenstva společnosti Nikola Trevor Milton tvrdí, že jeho náklaďáky změní celý svět. No, není malých cílů. Pravdou je, že koncepty vozů vypadají naprosto úchvatně a přítomnost těchto tahačů nejen v pravých pruzích na dálnici by byla přinejmenším na pohled pěkná změna.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků