Nikola představí elektrické tahače již v dubnu. K mání bude i evropská verze

Vyrábí buginy, tahače a chystá se také na vodní skútry. Společnost Nikola Motor Company se může pochlubit velice širokým portfoliem.

Společnost Nikola Motor Company, která si přivlastnila křestní jméno vynálezce Tesly, se na veřejnosti nejvíce blýskla s konceptem vodíkového tahače v loňském roce. Vzhledem k tomu, že se ekologický náklaďák představil dva měsíce po Muskově Tesle Semi, byl jeho úděl jasný. Vylovit Tesle rybník, a to pokud možno, co nejdříve.

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Vodíkový tahač Nikola One poprvé v pohybu. Dává větší smysl než Tesla Semi?

Nyní se ovšem konkurenční vlny zcela vyrovnaly díky novému počinu arizonské automobilky. Novinka se totiž, kromě vodíkového pohonu, bude nabízet i v čistě elektrické variantě. Nikola totiž láká na koncept Two, který se představí již v dubnu tohoto roku.

Upoutávka na tahač proběhla prostřednictvím oficiálního obrázku, který znázorňuje siluetu a osvětlení. Kromě Nikoly Two by se měl představit i model Tre, což bude to samé, jen v evropské verzi. Tahače lze bude možné hned po premiéře objednávat. Pro elektrické varianty bude možné zvolit 500 kWh, 750 kWh a 1000 kWh verze baterie.

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Prototypy Tesla Semi zachyceny na nabíjecí stanici. Už po 212 km jízdy

Více technických detailů zatím bohužel neznáme. Těžko můžeme určit, co od této společnosti v tomto segmentu čekat. Kromě tahačů totiž nyní vyrábí i futuristické elektrické buginy pro dovádění na každém povrchu.

Předseda představenstva společnosti Nikola Trevor Milton tvrdí, že jeho náklaďáky změní celý svět. No, není malých cílů. Pravdou je, že koncepty vozů vypadají naprosto úchvatně a přítomnost těchto tahačů nejen v pravých pruzích na dálnici by byla přinejmenším na pohled pěkná změna.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků