Nezničitelná Toyota Hilux v přirozeném prostředí: Český terén si dala s chutí!

Modernizovaný „nezničitelný“ pick-up se u českých prodejců objeví až příští rok. Už nyní se ale můžete podívat, jak si poradil s terénem v Motorlandu Bělá pod Bezdězem.

Facelift legendárního pick-upu Hilux Toyota poprvé představila už v červnu na a konci prázdnin vydala oficiální český ceník. Pokud si myslíte, že od té doby uběhlo dost času na to, abychom už vůz vyzkoušeli na vlastní kůži, bohužel je to jinak. Jak jsme se dozvěděli koncem října, vůz se u prodejců objeví až v prvním kvartálu roku 2021, to ale neznamená, že by už do Česka nedorazil jediný kousek. Dorazil a krátce jsme si jej prohlédli už během velice komorní prezentace v sídle českého zastoupení Toyoty po boku SUV Highlander.

Americká Toyota Highlander dorazila do Česka. Už jsme v ní seděli, levná nebude

Americká Toyota Highlander dorazila do Česka. Už jsme v ní seděli, levná nebude

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že Toyota Hilux prošla mezigenerační obměnou, samotná automobilka hovoří o velkém faceliftu. Celá přední část je nová, robustnější, v případě výbavy Invincible si nelze nevšimnout mohutného lemování blatníků a obecně vzezření, které připomíná například větší a u nás oficiálně nedovážený pick-up Toyota Tundra. Přístrojovka je v zásadě stejná, jen štít před řidičem dostal modernější vzhled.

Vylepšená Toyota Hilux má české ceny. Nový motor si nechává pro vyšší výbavy

Vylepšená Toyota Hilux má české ceny. Nový motor si nechává pro vyšší výbavy

Novinky najdeme také pod kapotou. Dosud prodávaný čtyřválcový nafťák o objemu 2,4 litru a výkonu 110 kW byl totiž doplněn o 2,8litrový čtyřválcový turbodiesel s výkonem 150 kW a točivým momentem 420 a 500 N.m v závislosti na zvolené převodovce (nižší hodnota platí pro manuál, vyšší pro automat).

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota uvádí, že je novým motor určen pro ty, kteří touží po dynamičtějším svezení blížícím se běžným osobním vozům. Však také silnější pick-up zrychlí z nuly na stovku za 10,1, respektive 10,7 sekundy, což u takového auta potěší. Navíc pick-upy už dávno nejsou jen pracovní nástroje. Zastávají také funkci stylových módních doplňků, třeba jako právě Toyota Hilux ve verzi Invincible, Volkswagen Amarok V6 Aventura nebo Ford Ranger Wildtrak.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

Hilux Invictible si můžete prohlédnout také v galerii a přiloženém videu. Jde o tentýž kousek, který nám byl k dispozici při první obhlídce už koncem října, tentokrát jej ale uvidíte řádit v terénu Motorlandu Bělá pod Bezdězem. Tento areál si čeští importéři oblíbili pro prezentace nových vozů, protože nabízí jak terénní vložku, tak asfaltový okruh. Hilux, který má po celém světě pověst nezničitelného auta, byl v tamních kopcích jako doma!

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků