Nevíte, zda si pořídit elektromobil? Aplikace Mercedesu umí simulovat život s ním

Chytrou aplikaci pro zájemce o elektromobily či plug-in hybridy teď německá značka vylepšuje novým rozhraním a funkcemi.

Dostupnost nabíječek, čas u nich strávený nebo samotný dojezd. Tohle jsou asi nejčastější aspekty, které lidé řeší, pokud chtějí ze svého čistě spalovacího auta přejít na elektromobil nebo plug-in hybrid. Proto už Mercedes delší dobu nabízí aplikaci EQ Ready, která umí analyzovat individuální chování řidiče, který si není jistý, zda je pro něj přechod na elektrický pohon vhodný.

Mercedes-AMG Project One prochází testy. S technikou F1 míří na Nürburgring

Mercedes-AMG Project One prochází testy. S technikou F1 míří na Nürburgring

O aplikaci EQ Ready jste možná ještě neslyšeli, nicméně od uvedení už byla stažena více jak 1,6milionkrát. Pomoci má právě zájemcům, kteří si nejsou jistí, zda bude elektromobil nebo plug-in hybrid vyhovovat jejich každodenním potřebám.

Bez ohledu na to, jakou značku vozu uživatel používá, umí aplikace shromažďováním nejrůznějších údajů vypočítat trasy, zjistit energetické požadavky a individuální spotřebu, nehledě na zajištění pravidelných informací o potřebě dobíjet a o dostupné infrastruktuře nabíjecích stanic v okolí. Simulovat lze i nabíjecí cykly, během nichž se zohledňuje nabíjecí výkon zvoleného zdroje.

Vrcholný Mercedes-AMG S63e bude mít přes 800 koní. Stovku dá za 3,5 vteřiny!

Vrcholný Mercedes-AMG S63e bude mít přes 800 koní. Stovku dá za 3,5 vteřiny!

Nakonec si tedy klíčové požadavky využívaní elektromobilu vyzkoušíte nanečisto ve svém dosavadním autě. Novou funkci EQ Ready je nyní i takzvaná 7denní výzva, která spustí pokročilou analýzu každodenních jízd a na jejímž konci bude mít uživatel jasnou představu a realitě používání plug-in hybridu nebo elektromobilu v jeho životě.

Aplikace teď přichází s novým rozhraním, které nabízí i menu v českém jazyce. Zdarma je ke stažení v digitálních obchodech Apple Store a Google Play Store.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků