Neuvěřitelné: Smart Fortwo míří do USA

Smart, výrobce malých městských vozů, měl v USA původně debutovat zcela novým SUV postaveném na modelu Forfour a pojmenovaném Formore. Důvod je jasný, americký trh si v podobných vozech libuje. Formore měl být stejně jako Forfour vyvíjen společně s japonským výrobcem Mitsubishi; ten se ale nachází ve finančních problémech, proto byl vývoj SUV odložen.

Premiérovým smartem na americkém trhu se tak stane Fortwo, nejmenší model automobilky. Je určen pouze pro dva cestující a je ideálním vozítkem do městského provozu. Smart jej už úspěšně uvedl na kanadský trh, kde se toto „prdítko“ stalo populární. Smart Fortwoo by se mohl osvědčit jako další auto do rodiny, kdy její členové cestují do práce přeplněnými městskými ulicemi.

Tip: Velký test Smartu Fortwoo

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Připravovaný Formore (foto: © Automedia)

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků