Neuvěřitelné: Smart Fortwo míří do USA

Smart, výrobce malých městských vozů, měl v USA původně debutovat zcela novým SUV postaveném na modelu Forfour a pojmenovaném Formore. Důvod je jasný, americký trh si v podobných vozech libuje. Formore měl být stejně jako Forfour vyvíjen společně s japonským výrobcem Mitsubishi; ten se ale nachází ve finančních problémech, proto byl vývoj SUV odložen.

Premiérovým smartem na americkém trhu se tak stane Fortwo, nejmenší model automobilky. Je určen pouze pro dva cestující a je ideálním vozítkem do městského provozu. Smart jej už úspěšně uvedl na kanadský trh, kde se toto „prdítko“ stalo populární. Smart Fortwoo by se mohl osvědčit jako další auto do rodiny, kdy její členové cestují do práce přeplněnými městskými ulicemi.

Tip: Velký test Smartu Fortwoo

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Připravovaný Formore (foto: © Automedia)

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků