Neuvěřitelné: Smart Fortwo míří do USA

Smart, výrobce malých městských vozů, měl v USA původně debutovat zcela novým SUV postaveném na modelu Forfour a pojmenovaném Formore. Důvod je jasný, americký trh si v podobných vozech libuje. Formore měl být stejně jako Forfour vyvíjen společně s japonským výrobcem Mitsubishi; ten se ale nachází ve finančních problémech, proto byl vývoj SUV odložen.

Premiérovým smartem na americkém trhu se tak stane Fortwo, nejmenší model automobilky. Je určen pouze pro dva cestující a je ideálním vozítkem do městského provozu. Smart jej už úspěšně uvedl na kanadský trh, kde se toto „prdítko“ stalo populární. Smart Fortwoo by se mohl osvědčit jako další auto do rodiny, kdy její členové cestují do práce přeplněnými městskými ulicemi.

Tip: Velký test Smartu Fortwoo

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Připravovaný Formore (foto: © Automedia)

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků