Neúspěšné Audi A2 se možná dočká nástupce

V historii automobilky Audi není mnoho modelů, o kterých by se dalo říct, že byly vyloženě neúspěšné. V tom málu se vyjímá hlavně "unikátní" malé Audi A2. Snaha o využití nejmodernějších materiálu, jako je hliník, zvedla cenu modelu na úroveň, kde nemohla nikdy získat dostatek zákazníků. Slabá byla též nabídka motorů a prodeje malého modelu byly poměrně propadák. Přesto automobilka zvažuje, že opět přijde s malým modelem. Ten ovšem nebude tak hi-end, ale půjde o dostupnější model z klasičtějších materiálů. Návrat k oceli a plastu a využití maxima koncernových části tak sníží výrobní náklady na minimum a malé Audi se může stát konkurenceschopné. Automobilka však ještě definitivně nerozhodnula o tom, zda se bude tento model vyrábět a tak nezbývá, než počkat zhruba do léta, kdy má padnout definitivní verdikt.
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků