Elon Musk chce vkládat lidem do mozků čipy. Ulehčí tím život tělesně postiženým

Business Elona Muska se netočí jenom kolem elektromobilů Tesla. Jeho start-up Neuralink chce řešit problémy tělesně postižených lidí pomocí čipů v mozku.

Vizionář Elon Musk se opět dostal do popředí zájmu. Jeho start-up Neuralink, který založil v roce 2017, představil výsledky své dosavadní práce. Společnost pracuje na speciálních čipech, které by mohly v budoucnu pomoci lidem s tělesným postižením ovládat počítač nebo chytrý telefon pouze pomocí svých myšlenek.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

V přímém přenosu tak Musk představil novou technologii, která může v budoucnu pomoci lidem. Naznačil i to, že by nový vynález mohl pomoci bojovat proti některým poruchám mozku. „Většina lidí si to neuvědomuje, ale my můžeme tyto problémy vyřešit pomocí čipů,“ uvedl Musk. Doplnil také, že chce se svým startupem dosáhnout „symbiózy s umělou inteligencí“.

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

Implantáty budou šetrně zapuštěny do mozkové tkáně. Jejich speciální schopností je, že dokáží snímat elektromagnetické impulsy. Implantáty Muskovy společnosti dokáží tyto podněty rozeznat, a jejich nositel tak může myšlením ovlivnit to, co se bude dít. V lékařství takové technologie sice existují, ale Neuralink údajně vytvořila takové implantáty, které mozkovou tkáň téměř vůbec nepoškozují.

Elon Musk si opět pustil pusu na špacír. Nadávky teď směřuje i na novináře

Elon Musk si opět pustil pusu na špacír. Nadávky teď směřuje i na novináře

Elon Musk prozradil, že mezi současné plány Neuralinku patří vytvoření speciálního zařízení, které by dokázalo do mozku dostat příslušné implantáty. Pro představu - jejich tloušťka se pohybuje mezi 4 a 6 mikrometry. To je zhruba necelá třetina průměru lidského vlasu.

Server The New York Times ale uvedl, že Muskův nový projekt má před sebou ještě „dlouhou cestu“, než bude moc být použit pro komerční účely.

Elon Musk bleskově zvýšil hodnotu Tesly. Prý jde ale o podvod

Elon Musk bleskově zvýšil hodnotu Tesly. Prý jde ale o podvod

Testování nové technologie probíhá zatím na myších a opicích, které dokázaly pomocí své mysli počítač ovládat. Musk však nyní doufá, že by se technologie mohla testovat na lidských subjektech. A to už příští rok. Neuralink by také nově měla spolupracovat s neurochirurgy ze Stanfordské univerzity.

Autor: Jiří Frydlewicz

Článek vyšel na serveru E15.cz >>>

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků