Netradiční prohlídka výrobní linky Škoda Auto. Stihnete ji do minuty

Dvě závodní škodovky prohánějící se v prostorách továrny v Mladé Boleslavi. Škodovka má očividně zajímavý přístup, když dojde na prohlídku její výrobní linky.

Už na začátku října 2018 dosáhla továrna škodovky v Mladé Boleslavi mety jednoho milionu vyrobených vozů ročně. Znamená to rovněž, že každou minutu sjede z výrobní linky jeden hotový automobil. Domácí výrobce se tak rozhodl vytvořit netradiční prohlídku své továrny, která vám zabere také pouhou minutu. Možná i méně.

Ačkoliv prohlídka zahrnuje celý výrobní proces a ve videu níže navštívíte lisovnu, svařovnu, lakovnu, motorárnu i montážní halu, hlavním cílem krátkého filmu je hlavně boj s časem. Celým výrobním procesem tak probíhá závod dvou rallyových Fabií R5 na dálkové ovládání, přičemž záměrem je stihnout dojet na konec linky dříve, než továrnu opustí další nové auto.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Pár záběrů z výroby tak uvidíte, kamery se však více soustředí na duo autíček upalujících továrnou mezi lidmi a stroji. Zmenšené modely dokážou jezdit rychlostí až 100 km/h, tudíž není překvapením, že dvojice RC pilotů Jan Viktora a Jakub Charvát dokázali protnout cíl za 49,08 vteřiny.

Kromě oslav vyrobení miliontého vozu ročně bylo zábavné video vytvořeno i v rámci rozhovoru s oběma piloty, kteří se závodění s RC auty profesionálně zabývají. Rozhovor si můžete přečíst zde.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 28 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky