Netradiční prohlídka výrobní linky Škoda Auto. Stihnete ji do minuty

Dvě závodní škodovky prohánějící se v prostorách továrny v Mladé Boleslavi. Škodovka má očividně zajímavý přístup, když dojde na prohlídku její výrobní linky.

Už na začátku října 2018 dosáhla továrna škodovky v Mladé Boleslavi mety jednoho milionu vyrobených vozů ročně. Znamená to rovněž, že každou minutu sjede z výrobní linky jeden hotový automobil. Domácí výrobce se tak rozhodl vytvořit netradiční prohlídku své továrny, která vám zabere také pouhou minutu. Možná i méně.

Ačkoliv prohlídka zahrnuje celý výrobní proces a ve videu níže navštívíte lisovnu, svařovnu, lakovnu, motorárnu i montážní halu, hlavním cílem krátkého filmu je hlavně boj s časem. Celým výrobním procesem tak probíhá závod dvou rallyových Fabií R5 na dálkové ovládání, přičemž záměrem je stihnout dojet na konec linky dříve, než továrnu opustí další nové auto.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Pár záběrů z výroby tak uvidíte, kamery se však více soustředí na duo autíček upalujících továrnou mezi lidmi a stroji. Zmenšené modely dokážou jezdit rychlostí až 100 km/h, tudíž není překvapením, že dvojice RC pilotů Jan Viktora a Jakub Charvát dokázali protnout cíl za 49,08 vteřiny.

Kromě oslav vyrobení miliontého vozu ročně bylo zábavné video vytvořeno i v rámci rozhovoru s oběma piloty, kteří se závodění s RC auty profesionálně zabývají. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 45 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků