Netradiční prohlídka výrobní linky Škoda Auto. Stihnete ji do minuty

Dvě závodní škodovky prohánějící se v prostorách továrny v Mladé Boleslavi. Škodovka má očividně zajímavý přístup, když dojde na prohlídku její výrobní linky.

Už na začátku října 2018 dosáhla továrna škodovky v Mladé Boleslavi mety jednoho milionu vyrobených vozů ročně. Znamená to rovněž, že každou minutu sjede z výrobní linky jeden hotový automobil. Domácí výrobce se tak rozhodl vytvořit netradiční prohlídku své továrny, která vám zabere také pouhou minutu. Možná i méně.

Ačkoliv prohlídka zahrnuje celý výrobní proces a ve videu níže navštívíte lisovnu, svařovnu, lakovnu, motorárnu i montážní halu, hlavním cílem krátkého filmu je hlavně boj s časem. Celým výrobním procesem tak probíhá závod dvou rallyových Fabií R5 na dálkové ovládání, přičemž záměrem je stihnout dojet na konec linky dříve, než továrnu opustí další nové auto.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Pár záběrů z výroby tak uvidíte, kamery se však více soustředí na duo autíček upalujících továrnou mezi lidmi a stroji. Zmenšené modely dokážou jezdit rychlostí až 100 km/h, tudíž není překvapením, že dvojice RC pilotů Jan Viktora a Jakub Charvát dokázali protnout cíl za 49,08 vteřiny.

Kromě oslav vyrobení miliontého vozu ročně bylo zábavné video vytvořeno i v rámci rozhovoru s oběma piloty, kteří se závodění s RC auty profesionálně zabývají. Rozhovor si můžete přečíst zde.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 9 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků