Netradiční prohlídka výrobní linky Škoda Auto. Stihnete ji do minuty

Dvě závodní škodovky prohánějící se v prostorách továrny v Mladé Boleslavi. Škodovka má očividně zajímavý přístup, když dojde na prohlídku její výrobní linky.

Už na začátku října 2018 dosáhla továrna škodovky v Mladé Boleslavi mety jednoho milionu vyrobených vozů ročně. Znamená to rovněž, že každou minutu sjede z výrobní linky jeden hotový automobil. Domácí výrobce se tak rozhodl vytvořit netradiční prohlídku své továrny, která vám zabere také pouhou minutu. Možná i méně.

Ačkoliv prohlídka zahrnuje celý výrobní proces a ve videu níže navštívíte lisovnu, svařovnu, lakovnu, motorárnu i montážní halu, hlavním cílem krátkého filmu je hlavně boj s časem. Celým výrobním procesem tak probíhá závod dvou rallyových Fabií R5 na dálkové ovládání, přičemž záměrem je stihnout dojet na konec linky dříve, než továrnu opustí další nové auto.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Pár záběrů z výroby tak uvidíte, kamery se však více soustředí na duo autíček upalujících továrnou mezi lidmi a stroji. Zmenšené modely dokážou jezdit rychlostí až 100 km/h, tudíž není překvapením, že dvojice RC pilotů Jan Viktora a Jakub Charvát dokázali protnout cíl za 49,08 vteřiny.

Kromě oslav vyrobení miliontého vozu ročně bylo zábavné video vytvořeno i v rámci rozhovoru s oběma piloty, kteří se závodění s RC auty profesionálně zabývají. Rozhovor si můžete přečíst zde.

TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 43 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků
Minitest Ford Kuga 1.5 EcoBoost ST-Line: Důstojné stáří

Ford Kuga 1.5 EB ST-Line (minitest)

Ačkoli je Kuga průběžně modernizována, nic to nemění na skutečnosti, že patří k nejstarším SUV na trhu. Má ve svém věku, a navíc s malým benzínovým čtyřválcem pod kapotou, ještě co nabídnout?

5.  11.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků