Nesouhlasíte s novým silničním zákonem? Dejte to najevo

Většině z vás patrně neuniklo, že dlouhodobě nesouhlasíme s mnoha změnami, které přinese nový zákon o provozu na pozemních komunikacích. Ten zřejmě již neodvratně vstoupí v platnost 1. července tohoto roku a má být prostředkem vedoucím ke zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Jsme přesvědčeni o tom, že jde o prostředek zcela nevhodný, který přinese více škody než užitku. O tomto ale v této zprávě hovořit nechceme, danému tématu jsme se věnovali již nespočetněkrát.

Krom výše zmíněného jsme totiž přesvědčeni také o tom, že takový zákon si většina lidí nepřeje. Postup poslanců při jeho tvorbě byl značně svévolný a nebral patřičný ohled ani na preference občanů (a to nejen motoristů), které poslanci zastupují, ani na názory odborné veřejnosti. Poslanci si u nás zvykli na to, že jsou zvoleni na čtyři roky, během nichž si mohou dělat co chtějí, zpětná vazba od občanů zde prakticky nefunguje. Není čas to změnit? Máme i nad touto věcí zavřít oči, zatnout zuby a táhnout? Co to jednou udělat jinak?

Vyjít do ulic častěji než jednou za několik desetiletí u nás není zvykem, a tak na webu dfens-cz.com vymysleli jednoduchou, vcelku nevinnou, ale přitom jasně viditelnou formu protestu. Pokud s novým zákonem o provozu na pozemních komunikacích nesouhlasíte, obraťte si na vašem autě od středy 31.5. do pátku 2.6. značku o 180°. Více informací nalezenete v odkazovaném článku. Co tím dokážete? Přímo nic, minimálně ale budete moci říkat, že v době, kdy jste mohli dát svůj názor najevo, jste neseděli doma a nekoukali z okna. My se určitě připojíme, třeba to některé osoby přiměje k zamyšlení nad sebou samým...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků