Nesouhlasíte s novým silničním zákonem? Dejte to najevo

Většině z vás patrně neuniklo, že dlouhodobě nesouhlasíme s mnoha změnami, které přinese nový zákon o provozu na pozemních komunikacích. Ten zřejmě již neodvratně vstoupí v platnost 1. července tohoto roku a má být prostředkem vedoucím ke zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Jsme přesvědčeni o tom, že jde o prostředek zcela nevhodný, který přinese více škody než užitku. O tomto ale v této zprávě hovořit nechceme, danému tématu jsme se věnovali již nespočetněkrát.

Krom výše zmíněného jsme totiž přesvědčeni také o tom, že takový zákon si většina lidí nepřeje. Postup poslanců při jeho tvorbě byl značně svévolný a nebral patřičný ohled ani na preference občanů (a to nejen motoristů), které poslanci zastupují, ani na názory odborné veřejnosti. Poslanci si u nás zvykli na to, že jsou zvoleni na čtyři roky, během nichž si mohou dělat co chtějí, zpětná vazba od občanů zde prakticky nefunguje. Není čas to změnit? Máme i nad touto věcí zavřít oči, zatnout zuby a táhnout? Co to jednou udělat jinak?

Vyjít do ulic častěji než jednou za několik desetiletí u nás není zvykem, a tak na webu dfens-cz.com vymysleli jednoduchou, vcelku nevinnou, ale přitom jasně viditelnou formu protestu. Pokud s novým zákonem o provozu na pozemních komunikacích nesouhlasíte, obraťte si na vašem autě od středy 31.5. do pátku 2.6. značku o 180°. Více informací nalezenete v odkazovaném článku. Co tím dokážete? Přímo nic, minimálně ale budete moci říkat, že v době, kdy jste mohli dát svůj názor najevo, jste neseděli doma a nekoukali z okna. My se určitě připojíme, třeba to některé osoby přiměje k zamyšlení nad sebou samým...

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků