Nesouhlasíte s novým silničním zákonem? Dejte to najevo

Většině z vás patrně neuniklo, že dlouhodobě nesouhlasíme s mnoha změnami, které přinese nový zákon o provozu na pozemních komunikacích. Ten zřejmě již neodvratně vstoupí v platnost 1. července tohoto roku a má být prostředkem vedoucím ke zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Jsme přesvědčeni o tom, že jde o prostředek zcela nevhodný, který přinese více škody než užitku. O tomto ale v této zprávě hovořit nechceme, danému tématu jsme se věnovali již nespočetněkrát.

Krom výše zmíněného jsme totiž přesvědčeni také o tom, že takový zákon si většina lidí nepřeje. Postup poslanců při jeho tvorbě byl značně svévolný a nebral patřičný ohled ani na preference občanů (a to nejen motoristů), které poslanci zastupují, ani na názory odborné veřejnosti. Poslanci si u nás zvykli na to, že jsou zvoleni na čtyři roky, během nichž si mohou dělat co chtějí, zpětná vazba od občanů zde prakticky nefunguje. Není čas to změnit? Máme i nad touto věcí zavřít oči, zatnout zuby a táhnout? Co to jednou udělat jinak?

Vyjít do ulic častěji než jednou za několik desetiletí u nás není zvykem, a tak na webu dfens-cz.com vymysleli jednoduchou, vcelku nevinnou, ale přitom jasně viditelnou formu protestu. Pokud s novým zákonem o provozu na pozemních komunikacích nesouhlasíte, obraťte si na vašem autě od středy 31.5. do pátku 2.6. značku o 180°. Více informací nalezenete v odkazovaném článku. Co tím dokážete? Přímo nic, minimálně ale budete moci říkat, že v době, kdy jste mohli dát svůj názor najevo, jste neseděli doma a nekoukali z okna. My se určitě připojíme, třeba to některé osoby přiměje k zamyšlení nad sebou samým...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků