Nesouhlasíte s novým silničním zákonem? Dejte to najevo

Většině z vás patrně neuniklo, že dlouhodobě nesouhlasíme s mnoha změnami, které přinese nový zákon o provozu na pozemních komunikacích. Ten zřejmě již neodvratně vstoupí v platnost 1. července tohoto roku a má být prostředkem vedoucím ke zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Jsme přesvědčeni o tom, že jde o prostředek zcela nevhodný, který přinese více škody než užitku. O tomto ale v této zprávě hovořit nechceme, danému tématu jsme se věnovali již nespočetněkrát.

Krom výše zmíněného jsme totiž přesvědčeni také o tom, že takový zákon si většina lidí nepřeje. Postup poslanců při jeho tvorbě byl značně svévolný a nebral patřičný ohled ani na preference občanů (a to nejen motoristů), které poslanci zastupují, ani na názory odborné veřejnosti. Poslanci si u nás zvykli na to, že jsou zvoleni na čtyři roky, během nichž si mohou dělat co chtějí, zpětná vazba od občanů zde prakticky nefunguje. Není čas to změnit? Máme i nad touto věcí zavřít oči, zatnout zuby a táhnout? Co to jednou udělat jinak?

Vyjít do ulic častěji než jednou za několik desetiletí u nás není zvykem, a tak na webu dfens-cz.com vymysleli jednoduchou, vcelku nevinnou, ale přitom jasně viditelnou formu protestu. Pokud s novým zákonem o provozu na pozemních komunikacích nesouhlasíte, obraťte si na vašem autě od středy 31.5. do pátku 2.6. značku o 180°. Více informací nalezenete v odkazovaném článku. Co tím dokážete? Přímo nic, minimálně ale budete moci říkat, že v době, kdy jste mohli dát svůj názor najevo, jste neseděli doma a nekoukali z okna. My se určitě připojíme, třeba to některé osoby přiměje k zamyšlení nad sebou samým...

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků