Neskutečný americký nářez povolil starou armádní techniku. To bude jízda!

Představte si jet neskutečnou kládu s armádním Hummerem po poušti u Las Vegas a ještě za to dostat pohár. Amerika je super.

V Americe, konkrétně v okolí města Las Vegas, se od roku 1968 konal náročný terénní závod Mint 400. V roce 2008 byl po dvacetileté pauze vzkříšený a jede se dál. Závodí zde auta i motorky a celou věc organizuje místní casino. Slavný závod si vysloužil přezdívku The Great American Desert Race

Volkswagen se vrací k extrémnímu sportu. Vysadí kvůli tomu tisíc stromů

Volkswagen se vrací k extrémnímu sportu. Vysadí kvůli tomu tisíc stromů

V roce 2019 zde dokonce v kategorii motorek vyhrál Ricky Brabec, který se o rok později stal prvním Američanem, který vyhrál Dakar. Jednotlivých tříd je celá řada. Už jen jejich názvy asi napovídají tomu, co se tam děje: Heavy Metal, Mini Metal, Stock Bug, Stock Full či Unlimited Truck.

V loňském ročníku se na trati objevilo dokonce několik starých armádních strojů. Jedno GMV (Ground Mobility Vehicle) jelo dokonce plně vyzbrojené. Organizátoři se tak pro letošní rok rozhodli udělat z toho regulérní věc a vznikla tak třída Military Vehicle Desert Racing.

Martin Prokop po Dakaru 2021: Být v elitě je jako droga, Shrek ale musí vydržet víc

Martin Prokop po Dakaru 2021: Být v elitě je jako droga, Shrek ale musí vydržet víc

Závod je určený pro všechny fanatiky do armádní techniky, kterých je Amerika plná. Organizátoři tím chtějí uctít jak poctivou techniku, tak i muže, kteří v ní sloužili. Závodníci mají spoustu času na přípravu. Start proběhne až 1. prosince a jede se až do pátého.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky