Neprůstřelné BMW opět na trhu

Tak jako v minulých letech přináší BMW pro své zákazniky, kteří vyžadují maximální bezpečnost a ochranu, upravené vozy řady 5, 7 a X5. Upravené vozy řady 5 s motory 3.0 R6 popř. 5.0 V10 budou splňovat bezpečnostní třídu B4. Důležitá místa budou chráněna kevlarovými vlákny a speciální ocelí. Neprůstřelná okna budou 21 mm tlustá. Takto upravený bavorák bude odolávat nábojům z ručních zbraní. Bližší informace o výbavách, výkonech ani cenách BMW neuvádí.

Tyto vozy, které jsou určeny především do Ruska, Spojených států a do míst ozbrojených konfilků, se budou nově vyrábět v mexické Toluce.

Klepněte pro větší obrázek
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků