Neplatíte alimenty? Přijdete o řidičák

Slyšeli jste někdy o poslankyni Lence Mazuchové? Já osobně nikdy. Aby takový politik připomněl svým voličům, že také něco dělá a že si jej neplatí zbytečně, musí přijít s opravdovou bombou.

Paní Mazuchová nyní přišla s bičem na neplatiče alimentů. Pokud by dotyčná osoba neplatila výživné, mohla by přijít o řidičák. Tento nápad ovšem nevzešel z její osvícené mysli, ale inspiraci našla v Polsku, kde (prý) podobný zákon platí.

Říkáte si, jakou mají alimenty souvislost s řízením vozidel? Dle zastánců jde o to, že ten, kdo má na to si platit benzín, musí mít na to platit na dítě. Argument, který zní poměrně logicky má ale trhliny. Co s tím, kdo řidičák sice má, ale autem nejezdí. Jaký pak bude mít takový trest smysl? A to se už zbytečně bavíme v ryze konkrétní rovině, daný návrh je absurdní především principelně (nebudeme rovnou brát řidičáky za cokoli? Vždyť skoro pro každého, kdo porušuje nějaký zákon, bude sebrání řidičáku citelný trest) i z hlediska konstrukce celého zákona. Za úmyslné vyhýbání se placení již dnes hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Vedle toho je sebrání řidičáku naprostá prkotina.

Možná by bylo lepší zabývat se účinným uplaťnováním možností daných současným zákonem a nesnažit se absurdními návrhy zalíbit nemyslící části populace...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků