Neplatíte alimenty? Přijdete o řidičák

Slyšeli jste někdy o poslankyni Lence Mazuchové? Já osobně nikdy. Aby takový politik připomněl svým voličům, že také něco dělá a že si jej neplatí zbytečně, musí přijít s opravdovou bombou.

Paní Mazuchová nyní přišla s bičem na neplatiče alimentů. Pokud by dotyčná osoba neplatila výživné, mohla by přijít o řidičák. Tento nápad ovšem nevzešel z její osvícené mysli, ale inspiraci našla v Polsku, kde (prý) podobný zákon platí.

Říkáte si, jakou mají alimenty souvislost s řízením vozidel? Dle zastánců jde o to, že ten, kdo má na to si platit benzín, musí mít na to platit na dítě. Argument, který zní poměrně logicky má ale trhliny. Co s tím, kdo řidičák sice má, ale autem nejezdí. Jaký pak bude mít takový trest smysl? A to se už zbytečně bavíme v ryze konkrétní rovině, daný návrh je absurdní především principelně (nebudeme rovnou brát řidičáky za cokoli? Vždyť skoro pro každého, kdo porušuje nějaký zákon, bude sebrání řidičáku citelný trest) i z hlediska konstrukce celého zákona. Za úmyslné vyhýbání se placení již dnes hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Vedle toho je sebrání řidičáku naprostá prkotina.

Možná by bylo lepší zabývat se účinným uplaťnováním možností daných současným zákonem a nesnažit se absurdními návrhy zalíbit nemyslící části populace...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků