Neplatíte alimenty? Přijdete o řidičák

Slyšeli jste někdy o poslankyni Lence Mazuchové? Já osobně nikdy. Aby takový politik připomněl svým voličům, že také něco dělá a že si jej neplatí zbytečně, musí přijít s opravdovou bombou.

Paní Mazuchová nyní přišla s bičem na neplatiče alimentů. Pokud by dotyčná osoba neplatila výživné, mohla by přijít o řidičák. Tento nápad ovšem nevzešel z její osvícené mysli, ale inspiraci našla v Polsku, kde (prý) podobný zákon platí.

Říkáte si, jakou mají alimenty souvislost s řízením vozidel? Dle zastánců jde o to, že ten, kdo má na to si platit benzín, musí mít na to platit na dítě. Argument, který zní poměrně logicky má ale trhliny. Co s tím, kdo řidičák sice má, ale autem nejezdí. Jaký pak bude mít takový trest smysl? A to se už zbytečně bavíme v ryze konkrétní rovině, daný návrh je absurdní především principelně (nebudeme rovnou brát řidičáky za cokoli? Vždyť skoro pro každého, kdo porušuje nějaký zákon, bude sebrání řidičáku citelný trest) i z hlediska konstrukce celého zákona. Za úmyslné vyhýbání se placení již dnes hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Vedle toho je sebrání řidičáku naprostá prkotina.

Možná by bylo lepší zabývat se účinným uplaťnováním možností daných současným zákonem a nesnažit se absurdními návrhy zalíbit nemyslící části populace...

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků