Neplatíte alimenty? Přijdete o řidičák

Slyšeli jste někdy o poslankyni Lence Mazuchové? Já osobně nikdy. Aby takový politik připomněl svým voličům, že také něco dělá a že si jej neplatí zbytečně, musí přijít s opravdovou bombou.

Paní Mazuchová nyní přišla s bičem na neplatiče alimentů. Pokud by dotyčná osoba neplatila výživné, mohla by přijít o řidičák. Tento nápad ovšem nevzešel z její osvícené mysli, ale inspiraci našla v Polsku, kde (prý) podobný zákon platí.

Říkáte si, jakou mají alimenty souvislost s řízením vozidel? Dle zastánců jde o to, že ten, kdo má na to si platit benzín, musí mít na to platit na dítě. Argument, který zní poměrně logicky má ale trhliny. Co s tím, kdo řidičák sice má, ale autem nejezdí. Jaký pak bude mít takový trest smysl? A to se už zbytečně bavíme v ryze konkrétní rovině, daný návrh je absurdní především principelně (nebudeme rovnou brát řidičáky za cokoli? Vždyť skoro pro každého, kdo porušuje nějaký zákon, bude sebrání řidičáku citelný trest) i z hlediska konstrukce celého zákona. Za úmyslné vyhýbání se placení již dnes hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Vedle toho je sebrání řidičáku naprostá prkotina.

Možná by bylo lepší zabývat se účinným uplaťnováním možností daných současným zákonem a nesnažit se absurdními návrhy zalíbit nemyslící části populace...

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků