Neobvyklý tuning >>dieselového<< Opelu Corsa

Že se upravují zážehové motory nejrůznějších automobilů je obvyklé. Tuning vznětových ale příliš obvyklý není – zatím to zkoušeli především s vozy BMW. Značka Steinmetz se zaměřila na Corsu, u které změnila agregát i podvozek. Základem se stal turbodieselový čtyřválec 1.7 DTI 16V o výkonu 55 kW/75 koní.

Vznětové motory vynikají především velkým točivým momentem a u tohoto vozu se ještě zvýšil – ze 165 Nm na 203 Nm, a to je u motoru s novým výkonem 66 kW/90 k hodnota pozoruhodná. V praxi úprava přináší zvýšení největší rychlosti ze 170 na 181 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h se z původní hodnoty 13,5 s změnilo na 12,4 s. Jedním z komponentů, jimiž bylo změny parametrů dosaženo, je nový vzduchový filtr, který je teď možné použít pro všechny motory Opel.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Docela nabroušená nákupní taška, co říkáte? :)

Vylepšení dynamických parametrů si vyžádalo i patřičné úpravy na podvozku. Jako i u jiných modelů se zmenšila světlá výška pro jízdu na kvalitních vozovkách o 30 mm a brzdný účinek zvyšuje upravené brzdové potrubí. Základem materiálu zůstala ocel, ale vyvložkovaná teflonem. Podle techniků Steinmetzu to zvyšuje odolnost brzd vůči únavě a vadnutí nastává až po podstatně delší době.

Malá Corsa může mít velká 17palcová kola, ale velikost kol z lehké slitiny začíná už u standardního rozměru 15 palců. Tuning by nebyl úplný bez úprav zevnějšku, a tak součástí kitu jsou spoilery, prahy, přední maska, nový tvar zrcátek a tak dále. Stejným způsobem doznává změn i interiér, kde mají novou podobu všechny běžné prvky, které tuning prostoru pro cestující prodělává u všech ladičů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků