Němečtí tuneři připravili nový doping pro vozy BMW

Vozy automobilky BMW patří k těm, které si tuneři berou do parády velmi často. Dva z tradičních úpravců, AC Schnitzer a Hamann, opět předvedli, že když se to umí, jsou výsledky parádni.
Němečtí tuneři připravili nový doping pro vozy BMW

AC Schnitzer a osmiválce

"Řezbáři" si vzali do parády osmiválcové motory z produkce BMW. Jedná se o varianty s objemem 4,4 a 4,8 litrů. Oba motory mohou projít kompletní úpravou a jejich objem být navýšen na 5,1 litru. K tomu dostanou upravené hlavy válců, speciální písty, klikovou hřídel, ojnice a speciálně upravené svody a výfuky s katalyzátory. Třešničkou na dortu je pak modifikovaná řídící jednotka. Výkon těchto motorů se díky úpravám vyšplhá až na 302 kW (411 k) a točivý moment dosáhne hodnoty 550 Nm. Původní hodnoty u motoru 4,4 l jsou - 235 kW a 440 Nm a u 4.8 l pak 270 kW a 490 Nm. Úpravy jsou možné provést na všech modelech, ve kterých se tyto motory nachází. Jak se změní dynamika tuner neuvádí, jediný dostupný údaj je o zvýšení maximální rychlosti. Ta se v závislosti na modelu zvedne až o 35 km/h.

Tip: Stáhněte si plakáty upravených vozů BMW od firmy AC Schnitzer.


AC Schnitzer ACS7

Hamann a jeho sedmička

Hamann šel trochu jinou cestou. Vzal si do parády pouze jeden model. Je jím sedmičková řada s šestilitrovým dvanáctiválcem. Hamann zvýšil zdvihový objem na famózních 7,1 litru. Motor pak dává výkon 375 kW (510 k) a točivý moment 728 Nm. V sérii má přitom šestilitr výkon 327 kW (445 k) a točivý moment 600 Nm. Díky tomuto dopingu zrychlí sedmička na stovku za 5 s (série 5,5 s) a dosáhne maximální rychlosti 312 km/h. Zde nelze zjistit jaký je nárůst proti sérii, z důvodu elektronického omezení rychlosti na 250 km/h.

Mimo koníkový doping dostane takto upravená sedmička 22" kola z lehkých slitin s pneu o šíři 265 mm vpředu a 295 mm vzadu. Podvozek byl snížen o 40 mm vpředu a 20 mm vzadu. K tomu má vůz upravený přední spoiler, boční prahy, zadní a střešní spoiler a zrcátka. Proklatě ostrá limuzína, co říkáte?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
BMW řady 7 od Hamanna

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků