Němečtí tuneři připravili nový doping pro vozy BMW

Vozy automobilky BMW patří k těm, které si tuneři berou do parády velmi často. Dva z tradičních úpravců, AC Schnitzer a Hamann, opět předvedli, že když se to umí, jsou výsledky parádni.
Němečtí tuneři připravili nový doping pro vozy BMW

AC Schnitzer a osmiválce

"Řezbáři" si vzali do parády osmiválcové motory z produkce BMW. Jedná se o varianty s objemem 4,4 a 4,8 litrů. Oba motory mohou projít kompletní úpravou a jejich objem být navýšen na 5,1 litru. K tomu dostanou upravené hlavy válců, speciální písty, klikovou hřídel, ojnice a speciálně upravené svody a výfuky s katalyzátory. Třešničkou na dortu je pak modifikovaná řídící jednotka. Výkon těchto motorů se díky úpravám vyšplhá až na 302 kW (411 k) a točivý moment dosáhne hodnoty 550 Nm. Původní hodnoty u motoru 4,4 l jsou - 235 kW a 440 Nm a u 4.8 l pak 270 kW a 490 Nm. Úpravy jsou možné provést na všech modelech, ve kterých se tyto motory nachází. Jak se změní dynamika tuner neuvádí, jediný dostupný údaj je o zvýšení maximální rychlosti. Ta se v závislosti na modelu zvedne až o 35 km/h.

Tip: Stáhněte si plakáty upravených vozů BMW od firmy AC Schnitzer.


AC Schnitzer ACS7

Hamann a jeho sedmička

Hamann šel trochu jinou cestou. Vzal si do parády pouze jeden model. Je jím sedmičková řada s šestilitrovým dvanáctiválcem. Hamann zvýšil zdvihový objem na famózních 7,1 litru. Motor pak dává výkon 375 kW (510 k) a točivý moment 728 Nm. V sérii má přitom šestilitr výkon 327 kW (445 k) a točivý moment 600 Nm. Díky tomuto dopingu zrychlí sedmička na stovku za 5 s (série 5,5 s) a dosáhne maximální rychlosti 312 km/h. Zde nelze zjistit jaký je nárůst proti sérii, z důvodu elektronického omezení rychlosti na 250 km/h.

Mimo koníkový doping dostane takto upravená sedmička 22" kola z lehkých slitin s pneu o šíři 265 mm vpředu a 295 mm vzadu. Podvozek byl snížen o 40 mm vpředu a 20 mm vzadu. K tomu má vůz upravený přední spoiler, boční prahy, zadní a střešní spoiler a zrcátka. Proklatě ostrá limuzína, co říkáte?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
BMW řady 7 od Hamanna

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků