Německý úpravce se loučí s osmiválcovým Mercedesem-AMG C63. Dostal ho na 612 koní a 840 N.m

Nebaví vás Brabus? O tuning vozů z dílen AMG se zajímají i jiné firmy.

Německá tuningová společnost performmaster představuje svou labutí píseň osmiválcového Mercedesu-Benz třídy C, tedy C63. Jedná se o klasický tuningový balíček, který známe i od jiných firem. Pod kapotou je dvakrát přeplňovaný osmiválcový M177 o objemu 4,0 litru. Výkon se oproti sériovému stavu zvýšil na 612 koní a točivý moment vzrostl na 840 N.m.

Vůz je díky tomu schopný akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 310 km/h. Exteriér se liší jen decentně, všimnete si třeba nového předního splitteru a zadního difuzoru. Samozřejmostí je také jiná přední maska s logem tuningové firmy. Už podle fotografií je pak jasné, že většina nových komponentů je z karbonu.

Tuningová firma se zabývá takřka všemi modely divize Mercedes-AMG. Vedle C63 si tak můžete nechat upravit luxusní terénní Géčko, kompaktní Áčko i vrcholné SL. Cena za upravené C63 nebyla zveřejněna.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Stará Kia Niro se představuje jako kempovací speciál. Luxusní bydlení nečekejte, ale praktická je dost

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,