Německý úpravce povýšil Mercedes GLE na hranu nevkusu. Připomíná Maybach

Vrcholnou Maybach variantu v případě Mercedesu GLE neseženete. Ale nebojte, situaci se rozhodla zachránit dílna Hofele Design.

Už během premiéry Mercedesu-Maybach GLS nebyla tato vrcholně luxusní specifikace velkého SUV mnoha lidem zrovna po chuti. Opulentní model jednoduše míří na velice specifickou klientelu. A tímto směrem nyní míří i německý úpravce Hofele Design, který se u Maybachu inspiroval a představuje obdobně luxusní verzi menšího SUV GLE.

Mercedes-AMG E63 S prošel faceliftem. Má 612 koní a zvládne až 300 km/h

Mercedes-AMG E63 S prošel faceliftem. Má 612 koní a zvládne až 300 km/h

Takzvané Hofele HGLE tak přijíždí ve stejné podobě jako oficiální GLS od divize Maybach. Zvenku si nelze nevšimnout nové chromované mřížky chladiče, přičemž chromem se lesknou do okolí i části předního a zadního nárazníku, nehledě na další prvky na karoserii – ta je zase typicky oděná do dvoubarevného odstínu, přičemž všechno podtrhují velká „turbínová“ kola.

Stejným způsobem se úpravce rozjel také v interiéru, který je kompletně přečalouněn kvalitní bílou Nappa kůží, zatímco všude jinde najdete kontrastně tmavou Alcantaru. Ostatně ta je rovněž na celé vrchní části palubní desky. Zbytek doplňují zlaté detaily a prošívání. Mimochodem, do kufru psa radši nehodíte, protože dno je vyhotoveno z lakovaného dřeva a doplněno o hliníkové příčky a samozřejmě logo Hofele Design.

Nový Land Rover Defender padl do rukou tunerů. Kahn jde cestou luxusního vzhledu

Nový Land Rover Defender padl do rukou tunerů. Kahn jde cestou luxusního vzhledu

SUV od německého úpravce se tedy může zdát jako nejluxusnější možná varianta GLE na trhu. Balíček vylepšení chce dílna nabízet pro kompletní portfolio variant Mercedesu GLE. O cenovku zobrazeného exempláře se ale zatím nepodělila, vše bude samozřejmě záležet na konečné specifikaci dle přání zákazníka.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 57 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků