Německý A-Team? Opel se inspiroval americkým seriálem a ukázal speciální Zafiru Life

Výroční setkání fanoušků Opelu poctila německá automobilka speciálním konceptem dodávky Zafira Life. Projekt byl silně inspirován amerických seriálem A-Team.

Uplynulý víkend patřil na německém okruhu Oschersleben události Opel-Treffen, na které Opel slavil 120 let od začátku produkce svých prvních automobilů. Kromě posledních modelů značky však na místo dovezl výrobce i speciální koncept dodávky Zafira Life, která byla vyvedena ve stylu dodávky seriálového A-Teamu.

Takzvaný O-Team Zafira Life (písmeno „O“ samozřejmě odkazuje na Opel) se měl tedy přiblížit staré dodávce GMC, kterou A-Team v americkém kultovním seriálu z 80. let používal. Proč si zrovna Opel vybral tuto inspiraci je otázkou, ve výsledku má ale „užitkáč“ od Opelu pár zajímavých vychytávek.

Opel nám ukázal jedinou Zafiru Life v Česku. Bude mít novinka úspěch?

Opel nám ukázal jedinou Zafiru Life v Česku. Bude mít novinka úspěch?

Kromě podobného lakování, avšak v jiných odstínech, tak dostala Zafira Life rovněž trubkový přední nárazník a velké křídlo na zádi. Dále od původního GMC jsou už však 20palcová kola BBS obutá do pneumatik Michelin Cup 2 nebo nastavitelný vzduchový podvozek, který dodávce zajišťuje nižší světlou výšku. Větší jsou i brzdy s 380mm kotouči vpředu.   

Uvnitř pokračuje kontrastní zbarvení, přední sportovní sedačky pocházejí z Insignie GSi a vzadu se pasažéři rozvalí do nastavitelných a otočných křesel. Vše je čalouněno kombinací kůže a Alcantary.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Jelikož se standardním dvoulitrovým dieselem o výkonu 130 kW (177 koní) nezní Zafira Life tak hrozivě jako originální GMC s osmiválcem, inženýři Opelu nainstalovali do dodávky systém reprodukce zvuku, který replikuje právě zvukový projev motoru V8.

Ačkoliv se jedná o speciální koncept pro oslavy 120. výročí, Opel nakonec zmiňuje, že všechny provedené úpravy na Zafiře Life jsou homologovány TÜV pro silniční využití.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků