Německý A-Team? Opel se inspiroval americkým seriálem a ukázal speciální Zafiru Life

Výroční setkání fanoušků Opelu poctila německá automobilka speciálním konceptem dodávky Zafira Life. Projekt byl silně inspirován amerických seriálem A-Team.

Uplynulý víkend patřil na německém okruhu Oschersleben události Opel-Treffen, na které Opel slavil 120 let od začátku produkce svých prvních automobilů. Kromě posledních modelů značky však na místo dovezl výrobce i speciální koncept dodávky Zafira Life, která byla vyvedena ve stylu dodávky seriálového A-Teamu.

Takzvaný O-Team Zafira Life (písmeno „O“ samozřejmě odkazuje na Opel) se měl tedy přiblížit staré dodávce GMC, kterou A-Team v americkém kultovním seriálu z 80. let používal. Proč si zrovna Opel vybral tuto inspiraci je otázkou, ve výsledku má ale „užitkáč“ od Opelu pár zajímavých vychytávek.

Opel nám ukázal jedinou Zafiru Life v Česku. Bude mít novinka úspěch?

Opel nám ukázal jedinou Zafiru Life v Česku. Bude mít novinka úspěch?

Kromě podobného lakování, avšak v jiných odstínech, tak dostala Zafira Life rovněž trubkový přední nárazník a velké křídlo na zádi. Dále od původního GMC jsou už však 20palcová kola BBS obutá do pneumatik Michelin Cup 2 nebo nastavitelný vzduchový podvozek, který dodávce zajišťuje nižší světlou výšku. Větší jsou i brzdy s 380mm kotouči vpředu.   

Uvnitř pokračuje kontrastní zbarvení, přední sportovní sedačky pocházejí z Insignie GSi a vzadu se pasažéři rozvalí do nastavitelných a otočných křesel. Vše je čalouněno kombinací kůže a Alcantary.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Jelikož se standardním dvoulitrovým dieselem o výkonu 130 kW (177 koní) nezní Zafira Life tak hrozivě jako originální GMC s osmiválcem, inženýři Opelu nainstalovali do dodávky systém reprodukce zvuku, který replikuje právě zvukový projev motoru V8.

Ačkoliv se jedná o speciální koncept pro oslavy 120. výročí, Opel nakonec zmiňuje, že všechny provedené úpravy na Zafiře Life jsou homologovány TÜV pro silniční využití.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků