Německý A-Team? Opel se inspiroval americkým seriálem a ukázal speciální Zafiru Life

Výroční setkání fanoušků Opelu poctila německá automobilka speciálním konceptem dodávky Zafira Life. Projekt byl silně inspirován amerických seriálem A-Team.

Uplynulý víkend patřil na německém okruhu Oschersleben události Opel-Treffen, na které Opel slavil 120 let od začátku produkce svých prvních automobilů. Kromě posledních modelů značky však na místo dovezl výrobce i speciální koncept dodávky Zafira Life, která byla vyvedena ve stylu dodávky seriálového A-Teamu.

Takzvaný O-Team Zafira Life (písmeno „O“ samozřejmě odkazuje na Opel) se měl tedy přiblížit staré dodávce GMC, kterou A-Team v americkém kultovním seriálu z 80. let používal. Proč si zrovna Opel vybral tuto inspiraci je otázkou, ve výsledku má ale „užitkáč“ od Opelu pár zajímavých vychytávek.

Opel nám ukázal jedinou Zafiru Life v Česku. Bude mít novinka úspěch?

Opel nám ukázal jedinou Zafiru Life v Česku. Bude mít novinka úspěch?

Kromě podobného lakování, avšak v jiných odstínech, tak dostala Zafira Life rovněž trubkový přední nárazník a velké křídlo na zádi. Dále od původního GMC jsou už však 20palcová kola BBS obutá do pneumatik Michelin Cup 2 nebo nastavitelný vzduchový podvozek, který dodávce zajišťuje nižší světlou výšku. Větší jsou i brzdy s 380mm kotouči vpředu.   

Uvnitř pokračuje kontrastní zbarvení, přední sportovní sedačky pocházejí z Insignie GSi a vzadu se pasažéři rozvalí do nastavitelných a otočných křesel. Vše je čalouněno kombinací kůže a Alcantary.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Jelikož se standardním dvoulitrovým dieselem o výkonu 130 kW (177 koní) nezní Zafira Life tak hrozivě jako originální GMC s osmiválcem, inženýři Opelu nainstalovali do dodávky systém reprodukce zvuku, který replikuje právě zvukový projev motoru V8.

Ačkoliv se jedná o speciální koncept pro oslavy 120. výročí, Opel nakonec zmiňuje, že všechny provedené úpravy na Zafiře Life jsou homologovány TÜV pro silniční využití.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků