Německo zvažuje dálniční limit 130 km/h

Mnozí poslanci chtějí v Německu snížit počet nehod na dálnicích zavedením omezené rychlosti 130 km/h. Německo je nyní jedinou evropskou zemí, která umožňuje jet po dálnici takřka neomezenou rychlostí; 130 km/h je rychlost pouze doporučená. Poslanci argumentují snížením počtu nehod a úmrtí po zavedení limitu na šedesátikilometrovém úseku v Braniborsku mezi Berlínem a Hamburkem. Dalším důvodem je snížení spotřeby paliva, jehož ceny stále rostou.

Návrh má poměrně vysokou šanci na to, aby byl schválen, navíc má těsnou většinovou podporu obyvatel; v červnovém průzkumu veřejného mínění bylo pro zavedení limitu 52 procent obyvatel. (Zdroj: iDNES.cz)

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků