Německo zvažuje dálniční limit 130 km/h

Mnozí poslanci chtějí v Německu snížit počet nehod na dálnicích zavedením omezené rychlosti 130 km/h. Německo je nyní jedinou evropskou zemí, která umožňuje jet po dálnici takřka neomezenou rychlostí; 130 km/h je rychlost pouze doporučená. Poslanci argumentují snížením počtu nehod a úmrtí po zavedení limitu na šedesátikilometrovém úseku v Braniborsku mezi Berlínem a Hamburkem. Dalším důvodem je snížení spotřeby paliva, jehož ceny stále rostou.

Návrh má poměrně vysokou šanci na to, aby byl schválen, navíc má těsnou většinovou podporu obyvatel; v červnovém průzkumu veřejného mínění bylo pro zavedení limitu 52 procent obyvatel. (Zdroj: iDNES.cz)

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků