Německo zvažuje dálniční limit 130 km/h

Mnozí poslanci chtějí v Německu snížit počet nehod na dálnicích zavedením omezené rychlosti 130 km/h. Německo je nyní jedinou evropskou zemí, která umožňuje jet po dálnici takřka neomezenou rychlostí; 130 km/h je rychlost pouze doporučená. Poslanci argumentují snížením počtu nehod a úmrtí po zavedení limitu na šedesátikilometrovém úseku v Braniborsku mezi Berlínem a Hamburkem. Dalším důvodem je snížení spotřeby paliva, jehož ceny stále rostou.

Návrh má poměrně vysokou šanci na to, aby byl schválen, navíc má těsnou většinovou podporu obyvatel; v červnovém průzkumu veřejného mínění bylo pro zavedení limitu 52 procent obyvatel. (Zdroj: iDNES.cz)

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků