Německé firmy jsou kritizovány za velkou spotřebu

V posledních dnech sílí kritiky na německé vozy. Zejména politikům vadí, že německá auta mají příliš velkou spotřebu. Poukazují na to, že v Číně bude zaveden zákon, který nařizuje maximálni povolenou spotřebu automobilům. Jako odstrašující příklad uvádějí nové Bugatti Veyron, které je se svou spotřebou i přes 100 litrů opravdovým extrémem. Zda si vezmou německé automobilky tuto kritiku k srdci a začnou vyrábět vozy s opravdu malou spotřebou, je prozatím ve hvězdách. Následování čínského příkladu se ale jeví být jako velmi nepravděpodobné...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků