Německé automobilky jsou v USA úspěšné

Všechny významné německé automobilky, které své modely prodávají na druhé straně atlantiku vykazují nárust odbytu.

Jen automobilka BMW vykázala meziroční nárust za měsíc srpen téměř 18% a v rámci všech dceřiných společností činí nárust 15%. Celkově prodaly firmy kolem BMW v srpnu 25 537 vozů. Druhým z úspěšných v prodeji se stala automobilka Volkswagen, která v srpnu prodala přes 23 000 vozů, což je meziroční nárust o 1,6%. Nyní po nástupu nové Jetty a Jetty GLI očekává nárust ještě výrazně vyšší. Koncern DaimlerChrysler vykázal meziroční nárust ve výši 5% a prodal celkově 206 000 vozů, z čehož Mercedesů bylo 19 200 (+ 5%). Samotný Chrysler prodal tedy 187 000 vozů.

Jedinou německou automobilkou, která ztrácí svůj podíl, je Porsche. Pokles prodeje ve výši 7% zapřičinil hlavně nezájem kupujících o model Cayenne, kterého se prodalo o 24% méně, než v srpnu loňského roku. Velkou ránou je pro automobilku i malý zájem o model Carrera GT. Celkově prodalo Porsche 2 900 svých vozů.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 67 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků