Německé automobilky jsou v USA úspěšné

Všechny významné německé automobilky, které své modely prodávají na druhé straně atlantiku vykazují nárust odbytu.

Jen automobilka BMW vykázala meziroční nárust za měsíc srpen téměř 18% a v rámci všech dceřiných společností činí nárust 15%. Celkově prodaly firmy kolem BMW v srpnu 25 537 vozů. Druhým z úspěšných v prodeji se stala automobilka Volkswagen, která v srpnu prodala přes 23 000 vozů, což je meziroční nárust o 1,6%. Nyní po nástupu nové Jetty a Jetty GLI očekává nárust ještě výrazně vyšší. Koncern DaimlerChrysler vykázal meziroční nárust ve výši 5% a prodal celkově 206 000 vozů, z čehož Mercedesů bylo 19 200 (+ 5%). Samotný Chrysler prodal tedy 187 000 vozů.

Jedinou německou automobilkou, která ztrácí svůj podíl, je Porsche. Pokles prodeje ve výši 7% zapřičinil hlavně nezájem kupujících o model Cayenne, kterého se prodalo o 24% méně, než v srpnu loňského roku. Velkou ránou je pro automobilku i malý zájem o model Carrera GT. Celkově prodalo Porsche 2 900 svých vozů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků