Německé auto snů je BMW řady 5

Co byste si koupili za auto, kdyby pro vás nebyly peníze problém? Tak zněla otázka v německé anketě, jejíž výsledky zveřejnil Spiegel Online. 3,6 procenta zúčastněných by volilo BMW 5, na druhém místě se umístilo Audi A6 s 3,1 procenty hlasů a na třetím místě Audi A4, které získalo 2,8 procent hlasů. Po zaokrouhlení získal stejné procento hlasů také Volkswagen Golf, přičemž v loňském roce si připsal čtyři procenta; zaznamenal tak docela velký meziroční propad. Z domácích vozů se v první desítce umístil ještě Volkswagen Touareg (7.), Porsche 911 (9.) a Mercedes-Benz SLK (10.).

Celkově - ve srovnání značek - skončil na prvním místě Mercedes-Benz, který se stal se svými 15 procenty nejžádanější značkou mezi Němci. Na druhém místě skončil Volkswagen a BMW se 13 procenty.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků