Německá superkombi: souboj výkonů (spy)

Rychlá kombi se těší pořád větší oblibě. Co takhle nové „céčko“ 63 AMG? Nebo raději menší osmiválec v trojce? Vyberte si.

Možná se vám to nezdá, ale je to tak. Minulá generace BMW M5 kombi verzi nepoznala, podobně tomu bylo i u M3. Časy se mění. Souboj superrychlých kombíků německé produkce nabírá na obrátkách. Podařilo se totiž zachytit C63 AMG Estate a zakrátko tady máme M3 Touring. Že jsme zapomněli na Audi? Určitě ne, jejich RS4 Avant taky není k zahození.

Výkony BMW M3 již známe - výkon čtyřlitrového osmiválce dosahuje hodnoty 309 kW (420 k), což představuje výborný litrový výkon 105 k/l objemu. Čekáte ze Stuttgartu něco víc? Objemově určitě, osmiválec 6,2 litru dokáže ve svých vrcholových verzích podávat výkon přes 520 koní. Pod kapotou céčka se ale bude muset mírnit. Jeho výkon bude přiškrcen až někam k mnichovské metě. To je ale koneckonců škoda, protože jeho vyšší hmotnost mohla být vykompenzována poutavějšími výkony. Takto mnoho lidí toužících po perfektní dynamice a příliš nezatíženém předku sáhne po superkombi k BMW. Jejich osmiválec je totiž ještě lehčí než legendární R6 3,2 l z předchozí generace „emtrojky“.

Každá z automobilek má na stejné zadání úkolu jiný recept. Pokud BMW sází na vysoké otáčky a nízkou hmotnost, u Mercedesu jdou cestou většího objemu. Audi je zase o něčem jiném - jako jediné totiž nabízí pohon všech kol Quattro. Z německé produkce rychlých superkombi si tak vybere opravdu každý. A co že je na těchto vozech tak poutavé? V dnešním unáhleném světě hovoří za vše neustále víc omílaný názor, že sportovně založený manažer rozveze ráno manželku do práce, děti do školy, cestou z práce se staví na okruhu a večer udělá týdenní nákupy v hypermarketu. Trh si žádá své, a tak něco na tom zřejmě bude, přinejmenším v myslích zákazníků....

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes C63 AMG Estate

Klepněte pro větší obrázek 
BMW M3 Touring

Klepněte pro větší obrázek Foto a ilustrace © Automedia
Nová Audi S4/RS4 přijde až v roce 2010

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků