Německá interpretace Chargeru SRT Hellcat není pro úzké silnice. Šířkou překovává i Lamborghini Aventador

Dodge Charger SRT Hellcat nepatří v Evropě k vyhledávaným modelům pro úpravy a možná právě proto si jej vybrala společnost S. Bader Karosserie und Lack. Ta navrhla unikátní bodykit a podívala se i pod kapotu.

Německý úpravce S. Bader Karosserie und Lack chce v Evropě zviditelnit jméno, a tak na trh vstupuje s velice osobitým projektem. Kdo by čekal automobil evropské značky, splete se. Tentokrát se budou radovat milovníci amerických vozů.

Dodge Charger SRT Hellcat rozhodně nepatří k modelům trpícím nedostatkem testosteronu. Jenže Bader považoval standardní bodykit za příliš nudný a přišel se svou vlastní interpretací. Ta je na evropské poměry hodně extrémní. Charger s ní zcela mění proporce a trochu připomíná divoké výtvory ze série Need For Speed. Dominantou bodykitu jsou masivní lemy blatníků s odhalenými šrouby, které karoserii rozšiřují o 6 cm na každé straně vpředu a 10 cm vzadu! Americký svalovec tak má ramena široká přibližně 210 cm! Pro srovnání, i Lamborghini Avenrador na něj ztrácí.

Podběhy vyplňují třídílná kola Schmidt FS Line o průměru 21 palců obutá do pneumatik v rozměrech 295/35 vpředu a 355/25 vzadu. Aby vše přesně lícovalo, bylo třeba instalovat ještě 25mm podložky. Na robustní přední nárazník navazuje kapoty z verze Charger Hellcat Redeye. Naopak vzadu najdeme jen decentní spoiler na víku kufru.

Pozitivní zprávou je že úpravce nezapomněl na vidlicový osmiválec 6,2 litru. Ten dostal sání Momentum GT se 105mm škrticí klapkou Blox. Na druhé straně se o odvod spalin stará 200článkový katalyzátor s výfukové potrubí GME Performance. Spolehlivý přenos navýšeného výkonu, který ale Bader nespecifikoval, podporuje ložisko kardanu JXB Performance. Výčet úprav završuje podvozek KW Variant 4 s nastavitelnými komponenty od Eibachu.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Váš názor Další článek: Policie ČR nasadila do služby zabavené Ferrari 458 Italia! Stálo méně než Octavia, půjde po agresivních řidičích

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,