Němec chytře ukázal, jak moc jsme závislí na technologiích. Stačilo k tomu 99 telefonů

Jak snadno ovlivňují technologie náš každodenní život, demonstroval německý umělec.

Google Mapy jsou společně s aplikací Waze nejpoužívanějšími mapovými aplikacemi na světě. Funkce navigace zahrnují i mapování současné dopravní situace v reálném čase a v případě zácpy či mimořádné události na silnici umí řidiče protáhnout objízdnými trasami a vyhnout se stání v koloně.

Víte, jak z navigace Waze vymáčknout maximum? Přinášíme 15 skvělých tipů

Víte, jak z navigace Waze vymáčknout maximum? Přinášíme 15 skvělých tipů

Toho se rozhodl využít berlínský umělec Simon Weckert, který aplikaci od Googlu proměnil ve vtípek. Sehnal si 99 telefonů, naložil je do malého vozíku, spustil aplikaci s GPS a začal se procházet po frekventovaných ulicích města. Svou chůzí pak simuloval dopravní zácpy a výsledek se dostavil již po chvíli.

Na aplikaci se vytvořily virtuální zácpy a řidiče tak Google Mapy vedly jinudy. Jindy přeplněné ulice tak zely prázdnotou a za všechno mohl jeden Němec s malým vozíkem. Tento pokus ovšem neměl dopad jen na samotnou aplikaci Googlu. Její data totiž využívají i další aplikace.

Apple CarPlay bez kabelu už umí BMW, Audi i Škoda Kamiq. Tak proč ne ostatní?

Apple CarPlay bez kabelu už umí BMW, Audi i Škoda Kamiq. Tak proč ne ostatní?

Vliv to tak mělo na rozvozové služby jídla, smluvní dopravu lidí, ale i na samotný Waze, který Google od roku 2013 vlastní. Jeden muž tak může snadno ovlivnit jak dopravu ve městě, tak přitížit objednávkám rozvozových služeb. Jako ukázka toho, jak technologie ovlivňují náš život, je to brilantní počin.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků