Němci vylepšili Aston Martin DB11. Podívejte se, čím chrání svou posádku

Potřebujete obrněné vozidlo, ale normální SUV či limuzíny pro vás nemají dostatek stylu? Německý úpravce Trasco má odpověď na vaše trable.

V nabídce společnosti Trasco, sídlící v německých Brémách, najdete povětšinou limuzíny nebo SUV, jejichž původní bezpečnost byla povýšena na další úroveň díky pancéřované karoserii, neprůstřelným oknům a ochranně podvozku. Na tvorbu pojízdných bunkrů se Trasco přece jen už řadu let specializuje.

Pro zájemce, kteří by požadovali pocit vyššího bezpečí také ve sportovnějším GT balení, má však firma úplnou novinku. Do nabídky totiž nyní zahrnuje Aston Martin DB11, který byl vybaven novým balíčkem lehkého pancéřování A-Kip (Anti-Kidnapping).

Obrněnec Rezvani Tank dostal motor z Hellcatu. A stroboskopy!

Obrněnec Rezvani Tank dostal motor z Hellcatu. A stroboskopy!

Upravený Aston se tedy zřejmě nevyrovná „nezničitelnosti“ těžkých limuzín a SUV, má ovšem zajistit ochranu v případě možného útoku ručními zbraněmi, únosu vaší osoby, ukradení samotného vozidla či odcizení cenností v interiéru.

Britské GT tak bylo vybaveno pancéřováním 4. stupně, avšak způsobem šetrným k minimálnímu navýšení celkové hmotnosti vozu. I přes použití balistické oceli na mnoha místech, kompozitních materiálů ve dveřích nebo neprůstřelných oken se hmotnost vozu zvedla o pouhých 150 kg. Již originálně přitom není DB11 kdovíjak lehké, pohotovostní hmotnost činí 1875 kg.

Toto je dokonalá limuzína pro prezidenta: Obrněný Mercedes-AMG G63

Toto je dokonalá limuzína pro prezidenta: Obrněný Mercedes-AMG G63

Nedošlo tedy ani k navýšení výkonu dvakrát přeplňovaného V12 pod kapotou. Stále produkuje naprosto dostatečných 447 kW (608 koní) a 700 Nm točivého momentu. Svůj balíček lehkého pancéřování prý dokáže Trasco aplikovat na vlastně jakékoliv vozidlo. Hledí se přitom na určitou nenápadnost. Kromě tlustých oken po otevření dveří si tedy žádných úprav na Astonu vlastně nevšimnete.

Cenu podobných úprav sděluje firma na vyžádání. Kdo si ovšem může dovolit koupi Astonu Martin DB11 a jeho životní styl obsahuje pravděpodobnost únosu či přestřelky, zřejmě nebude mít problém zaplatit „pár“ euro navíc za klid na duši.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 60 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků