Němci ukázali, jak lze levně proměnit každou dodávku na plnohodnotný obytňák

Z každé větší dodávky uděláte rychle obytný vůz. S takovým řešením nyní přichází německá firma PlugVan.

Německá společnost PlugVan neprodukuje vlastní řadu obytných vozů, ale přesto se snaží tuto oblast trhu dobýt vlastním způsobem. Podobné řešení transformace dodávky jsme už sice viděli, podle PlugVanu však jde v jejich případě o zcela nejpříhodnější způsob, jak volný nákladový prostor vozidla přeměnit na pojízdné obydlí.

Firma tak nabízí obytnou buňku, kterou snadno umístíte do jakékoliv velké dodávky. Modul prý lze jednoduše nasunout do nákladového prostoru během pěti minut, a to za pomocí výsuvných noh a koleček. Uvnitř se pak buňka zajistí pomocí existujících úchytů na podlaze, kdežto stěny a strop jsou roztažitelné a vyplní tak kompletní prostor vozidla.

Minitest Mercedes-Benz Marco Polo: Z práce přímo na výlet. Klidně bez cíle!

Minitest Mercedes-Benz Marco Polo: Z práce přímo na výlet. Klidně bez cíle!

Uvnitř najdete kompletní výbavu, jak byste asi čekali. Nechybí zde kuchyňka včetně dřezu, sporáku a ledničky, zásobníky pro 42 litrů pitné a odpadní vody, množství odkládacích prostor a taky samozřejmě lůžko a menší pohovka. Osvětlení a odvětrávání je samozřejmostí, přičemž vnitřek může být i klimatizován. PlugVan dokonce mluví o možnosti propojení elektroniky přes hlasového asistenta Amazon Alexa.

Novinka bude na evropském trhu dostupná za v přepočtu asi 510 tisíc korun, a to za kompletně vybavenou specifikaci. Základní méně vybavené verze mají začínat na částce okolo 150 tisíc korun. PlugVan poté dodává, že jeho řešení nakonec zahazuje i problém s rychlou ztrátou hodnoty klasických obytných vozů. Bez obytné buňky můžete navíc svou dodávku využívat k tomu, k čemu byla původně vyrobena.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků