Němci přestávají kupovat nová auta

Pokud se v posledních dnech letošního roku nestane nějaký zázrak, koupí si letos v Německu nový vůz jen 3,15 mil. zákazníků. Bude to tak nejnižší číslo za posledních osmnáct let, kdy se spojilo západní a východní Německo do jednoho státu.

Pokles o téměř deset procent je způsoben jednak tím, že mnozí zákazníci si koupili auto již v roce 2006 a to z důvodu zvýšené sazby DPH od ledna 2007 a druhak také současnou ekonomickou situací, kdy si Němci za své peníze již nemohou dovolit nakupovat tolik nových věcí. Prodlužuje se tak obměna vozového parku a právě letošní rok má být tím, kdy toto bude nejvíce citelné.

Dle některých analytických společností je důvodem sníženého zájmu o nové vozy i nejistota ohledně budoucího zdanění. Zvažují se různé varianty, jak by byly ve výpočtu pojištění a jednorázového či pravidelného zdanění zohledněny i emise daného vozu, což by mohlo náklady na provoz významně ovlivnit.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků