Němci přestávají kupovat nová auta

Pokud se v posledních dnech letošního roku nestane nějaký zázrak, koupí si letos v Německu nový vůz jen 3,15 mil. zákazníků. Bude to tak nejnižší číslo za posledních osmnáct let, kdy se spojilo západní a východní Německo do jednoho státu.

Pokles o téměř deset procent je způsoben jednak tím, že mnozí zákazníci si koupili auto již v roce 2006 a to z důvodu zvýšené sazby DPH od ledna 2007 a druhak také současnou ekonomickou situací, kdy si Němci za své peníze již nemohou dovolit nakupovat tolik nových věcí. Prodlužuje se tak obměna vozového parku a právě letošní rok má být tím, kdy toto bude nejvíce citelné.

Dle některých analytických společností je důvodem sníženého zájmu o nové vozy i nejistota ohledně budoucího zdanění. Zvažují se různé varianty, jak by byly ve výpočtu pojištění a jednorázového či pravidelného zdanění zohledněny i emise daného vozu, což by mohlo náklady na provoz významně ovlivnit.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků