Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Suzuki Jimny ve stylu Mercedesu třídy G nebo Land Roveru Defender? Japonsko je země zaslíbená šíleným úpravám.

Již během svého představení bylo nové Suzuki Jimni designem přirovnáváno ke zmenšené třídě G od Mercedesu. Není tak možná divu, že japonská tuningová firma Damd teď nabízí bodykit, který vám malý off-road vzhledově přiblíží nejen této evropské terénní ikoně. V nabídce je totiž i přestrojení na britský Land Rover Defender.

S novým Jimny a jeho tvarem terénní krabice nemělo vývojové oddělení Damd zrovna velký problém transformovat malinkatý off-road na další hodnotnější vozy, které rovněž disponují podobnými linkami. Kouzlo nabízených bodykitů little G nebo little D je však hlavně v detailech.

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Předstírané „géčko“ tak dostává mřížku chladiče a přední nárazník obšlehnutý přímo z německého originálu, přičemž vedle kulatých lamp nechybí i nové LED diodové směrovky. Upravené blatníky Jimny jsou nyní zbarveny do odstínu karoserie a vzhled podtrhují i velká paprsková kola à la verze „AMG“. Nakonec vypadá Suzuki mnohem hodnotnější, než doopravdy je. Perfektním detailem jsou i bokem vyvedené koncovky výfuku.

Podobný přístup se objevil také na bodykitu little D, inspirovaný Defenderem. U něj však firma zachovala jistý punc spartanství, který je pro britský off-road typický. Každopádně mřížka chladiče a přední nárazník rovněž kopírují vzhled originálu, jinak je tvarována i kapota, načež do celkového designu perfektně zapadají i staromódně kulaté blinkry a mlhovky. Vzadu je také nový nárazník s kulatými svítilnami, přičemž design Defenderu ze staré školy vyzdvihuje instalace velkých zástěrek.

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Damd si pochopitelně nemůže dovolit na autě zobrazovat loga obou zmíněných automobilek, tudíž je nahrazuje vlastními. Nevědomá šedá veřejnost se tak ani nedozví, že jde původně o Suzuki. Cenovka bodykitů zatím nebyla stanovena, do prodeje však v Japonsku zamíří už příští rok.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků