Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Suzuki Jimny ve stylu Mercedesu třídy G nebo Land Roveru Defender? Japonsko je země zaslíbená šíleným úpravám.

Již během svého představení bylo nové Suzuki Jimni designem přirovnáváno ke zmenšené třídě G od Mercedesu. Není tak možná divu, že japonská tuningová firma Damd teď nabízí bodykit, který vám malý off-road vzhledově přiblíží nejen této evropské terénní ikoně. V nabídce je totiž i přestrojení na britský Land Rover Defender.

S novým Jimny a jeho tvarem terénní krabice nemělo vývojové oddělení Damd zrovna velký problém transformovat malinkatý off-road na další hodnotnější vozy, které rovněž disponují podobnými linkami. Kouzlo nabízených bodykitů little G nebo little D je však hlavně v detailech.

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Předstírané „géčko“ tak dostává mřížku chladiče a přední nárazník obšlehnutý přímo z německého originálu, přičemž vedle kulatých lamp nechybí i nové LED diodové směrovky. Upravené blatníky Jimny jsou nyní zbarveny do odstínu karoserie a vzhled podtrhují i velká paprsková kola à la verze „AMG“. Nakonec vypadá Suzuki mnohem hodnotnější, než doopravdy je. Perfektním detailem jsou i bokem vyvedené koncovky výfuku.

Podobný přístup se objevil také na bodykitu little D, inspirovaný Defenderem. U něj však firma zachovala jistý punc spartanství, který je pro britský off-road typický. Každopádně mřížka chladiče a přední nárazník rovněž kopírují vzhled originálu, jinak je tvarována i kapota, načež do celkového designu perfektně zapadají i staromódně kulaté blinkry a mlhovky. Vzadu je také nový nárazník s kulatými svítilnami, přičemž design Defenderu ze staré školy vyzdvihuje instalace velkých zástěrek.

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Damd si pochopitelně nemůže dovolit na autě zobrazovat loga obou zmíněných automobilek, tudíž je nahrazuje vlastními. Nevědomá šedá veřejnost se tak ani nedozví, že jde původně o Suzuki. Cenovka bodykitů zatím nebyla stanovena, do prodeje však v Japonsku zamíří už příští rok.

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 86 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků