Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Suzuki Jimny ve stylu Mercedesu třídy G nebo Land Roveru Defender? Japonsko je země zaslíbená šíleným úpravám.

Již během svého představení bylo nové Suzuki Jimni designem přirovnáváno ke zmenšené třídě G od Mercedesu. Není tak možná divu, že japonská tuningová firma Damd teď nabízí bodykit, který vám malý off-road vzhledově přiblíží nejen této evropské terénní ikoně. V nabídce je totiž i přestrojení na britský Land Rover Defender.

S novým Jimny a jeho tvarem terénní krabice nemělo vývojové oddělení Damd zrovna velký problém transformovat malinkatý off-road na další hodnotnější vozy, které rovněž disponují podobnými linkami. Kouzlo nabízených bodykitů little G nebo little D je však hlavně v detailech.

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Předstírané „géčko“ tak dostává mřížku chladiče a přední nárazník obšlehnutý přímo z německého originálu, přičemž vedle kulatých lamp nechybí i nové LED diodové směrovky. Upravené blatníky Jimny jsou nyní zbarveny do odstínu karoserie a vzhled podtrhují i velká paprsková kola à la verze „AMG“. Nakonec vypadá Suzuki mnohem hodnotnější, než doopravdy je. Perfektním detailem jsou i bokem vyvedené koncovky výfuku.

Podobný přístup se objevil také na bodykitu little D, inspirovaný Defenderem. U něj však firma zachovala jistý punc spartanství, který je pro britský off-road typický. Každopádně mřížka chladiče a přední nárazník rovněž kopírují vzhled originálu, jinak je tvarována i kapota, načež do celkového designu perfektně zapadají i staromódně kulaté blinkry a mlhovky. Vzadu je také nový nárazník s kulatými svítilnami, přičemž design Defenderu ze staré školy vyzdvihuje instalace velkých zástěrek.

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Damd si pochopitelně nemůže dovolit na autě zobrazovat loga obou zmíněných automobilek, tudíž je nahrazuje vlastními. Nevědomá šedá veřejnost se tak ani nedozví, že jde původně o Suzuki. Cenovka bodykitů zatím nebyla stanovena, do prodeje však v Japonsku zamíří už příští rok.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků