Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Suzuki Jimny ve stylu Mercedesu třídy G nebo Land Roveru Defender? Japonsko je země zaslíbená šíleným úpravám.

Již během svého představení bylo nové Suzuki Jimni designem přirovnáváno ke zmenšené třídě G od Mercedesu. Není tak možná divu, že japonská tuningová firma Damd teď nabízí bodykit, který vám malý off-road vzhledově přiblíží nejen této evropské terénní ikoně. V nabídce je totiž i přestrojení na britský Land Rover Defender.

S novým Jimny a jeho tvarem terénní krabice nemělo vývojové oddělení Damd zrovna velký problém transformovat malinkatý off-road na další hodnotnější vozy, které rovněž disponují podobnými linkami. Kouzlo nabízených bodykitů little G nebo little D je však hlavně v detailech.

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Předstírané „géčko“ tak dostává mřížku chladiče a přední nárazník obšlehnutý přímo z německého originálu, přičemž vedle kulatých lamp nechybí i nové LED diodové směrovky. Upravené blatníky Jimny jsou nyní zbarveny do odstínu karoserie a vzhled podtrhují i velká paprsková kola à la verze „AMG“. Nakonec vypadá Suzuki mnohem hodnotnější, než doopravdy je. Perfektním detailem jsou i bokem vyvedené koncovky výfuku.

Podobný přístup se objevil také na bodykitu little D, inspirovaný Defenderem. U něj však firma zachovala jistý punc spartanství, který je pro britský off-road typický. Každopádně mřížka chladiče a přední nárazník rovněž kopírují vzhled originálu, jinak je tvarována i kapota, načež do celkového designu perfektně zapadají i staromódně kulaté blinkry a mlhovky. Vzadu je také nový nárazník s kulatými svítilnami, přičemž design Defenderu ze staré školy vyzdvihuje instalace velkých zástěrek.

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Damd si pochopitelně nemůže dovolit na autě zobrazovat loga obou zmíněných automobilek, tudíž je nahrazuje vlastními. Nevědomá šedá veřejnost se tak ani nedozví, že jde původně o Suzuki. Cenovka bodykitů zatím nebyla stanovena, do prodeje však v Japonsku zamíří už příští rok.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků