Nekompromisní sportovec

Jako základ pro stavbu tohoto modelu posloužil světově proslulý Safety Car CL 55 AMG. Mercedes-Benz CL 55 AMG F1 Limited Edition je prvním automobilem na světě určeným pro běžný provoz, který je sériově vybaven keramickými brzdovými kotouči s vnitřním chlazením.
Nekompromisní sportovec
Jako základ pro stavbu tohoto modelu posloužil světově proslulý Safety Car CL 55 AMG. Mercedes-Benz CL 55 AMG F1 Limited Edition je prvním automobilem na světě určeným pro běžný provoz, který je sériově vybaven keramickými brzdovými kotouči s vnitřním chlazením.

Inženýři společností DaimlerChrysler a Mercedes-AMG nevyvinuli vysoce výkonné brzdové kotouče z keramických vláken jen jako součást standardní výbavy modelu CL 55 AMG F1 LE, ale také pro třídu S a CL, kde by se měli objevit začátkem příštího roku jako další položka v již tak rozsáhlém seznamu příplatkové výbavy.

Keramické brzdové kotouče nejen zkracují brzdnou dráhu, umožňují také přesnější a citlivější dávkování brzdné síly. Při měření brzdné síly, která byla vyvinuta při brždění z maximální rychlosti bylo zjištěno, že systém vyvine sílu odpovídající cca 2000 ks. Brzdové kotouče přitom nevyžadují prakticky žádnou údržbu a vydrží podstatně déle než kotouče ocelové. Každý jednotlivý kotouč je asi o 6 kg lehčí než jeho ocelový předchůdce a podstatně odolnější pro teplu.

Výjimečný charakter vozu netvoří jen keramické kotouče, ale také 5.5 litrový osmiválcový motor poskytující výkon 360 ks, který je přenášen přes automatickou převodovku na zadní kola. Za svými majiteli přijede CL 55 AMG F1 na 19“ litých kolech AMG s pneumatikami 255/40 v předu a 285/35 v vzadu, které ještě více zdůrazňují nekompromisně sportovní charakter vozu. Nelze se vůbec divit, že pneumatiky „ S-02 Pole Position“ nesou značku Bridgestone, která jak známo zásobuje tým F1 McLaren-Mercedes. Dalším velmi důležitým prvkem na cestě za dokonalostí podvozku je sportovně naladěný systém ABC (elektronický systém omezující náklon vozu).

V interiéru najdeme kvalitní sportovní sedadla potažená kůží v černo stříbrném provedení, nápis „F1 Limited Edition“ na střední konzole, sportovní volant AMG, palubní deska je obložena imitací karbonu. Velkolepě pojatý interiér navíc doplňují koberečky s logem AMG.

Máte-li potřebných 330 000 DM (cca 6 105 000 Kč) vč. DPH 16% spěchejte si svůj CL 55 F1 objednat, protože vyrobeno bude pouze 55 ks a noví majitelé se jich dočkají na podzim tohoto roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků