Nekompromisní sportovec

Jako základ pro stavbu tohoto modelu posloužil světově proslulý Safety Car CL 55 AMG. Mercedes-Benz CL 55 AMG F1 Limited Edition je prvním automobilem na světě určeným pro běžný provoz, který je sériově vybaven keramickými brzdovými kotouči s vnitřním chlazením.
Nekompromisní sportovec
Jako základ pro stavbu tohoto modelu posloužil světově proslulý Safety Car CL 55 AMG. Mercedes-Benz CL 55 AMG F1 Limited Edition je prvním automobilem na světě určeným pro běžný provoz, který je sériově vybaven keramickými brzdovými kotouči s vnitřním chlazením.

Inženýři společností DaimlerChrysler a Mercedes-AMG nevyvinuli vysoce výkonné brzdové kotouče z keramických vláken jen jako součást standardní výbavy modelu CL 55 AMG F1 LE, ale také pro třídu S a CL, kde by se měli objevit začátkem příštího roku jako další položka v již tak rozsáhlém seznamu příplatkové výbavy.

Keramické brzdové kotouče nejen zkracují brzdnou dráhu, umožňují také přesnější a citlivější dávkování brzdné síly. Při měření brzdné síly, která byla vyvinuta při brždění z maximální rychlosti bylo zjištěno, že systém vyvine sílu odpovídající cca 2000 ks. Brzdové kotouče přitom nevyžadují prakticky žádnou údržbu a vydrží podstatně déle než kotouče ocelové. Každý jednotlivý kotouč je asi o 6 kg lehčí než jeho ocelový předchůdce a podstatně odolnější pro teplu.

Výjimečný charakter vozu netvoří jen keramické kotouče, ale také 5.5 litrový osmiválcový motor poskytující výkon 360 ks, který je přenášen přes automatickou převodovku na zadní kola. Za svými majiteli přijede CL 55 AMG F1 na 19“ litých kolech AMG s pneumatikami 255/40 v předu a 285/35 v vzadu, které ještě více zdůrazňují nekompromisně sportovní charakter vozu. Nelze se vůbec divit, že pneumatiky „ S-02 Pole Position“ nesou značku Bridgestone, která jak známo zásobuje tým F1 McLaren-Mercedes. Dalším velmi důležitým prvkem na cestě za dokonalostí podvozku je sportovně naladěný systém ABC (elektronický systém omezující náklon vozu).

V interiéru najdeme kvalitní sportovní sedadla potažená kůží v černo stříbrném provedení, nápis „F1 Limited Edition“ na střední konzole, sportovní volant AMG, palubní deska je obložena imitací karbonu. Velkolepě pojatý interiér navíc doplňují koberečky s logem AMG.

Máte-li potřebných 330 000 DM (cca 6 105 000 Kč) vč. DPH 16% spěchejte si svůj CL 55 F1 objednat, protože vyrobeno bude pouze 55 ks a noví majitelé se jich dočkají na podzim tohoto roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků