Někdo si dal pořádnou práci s tím, aby tohle Suzuki vypadalo jako Mercedes třídy G

Další úpravce se rozhodl z malého Jimny vytvořit kopii „géčkového“ Mercedesu. Roztomilá napodobenina klame tělem.

Po uvedení nového Suzuki Jimny se objevilo hned několik úpravců, kteří se rozhodli design japonského teréňáku ještě více přiblížit obrovitému Mercedesu třídy G. Ostatně „krabicové“ proporce Suzuki k tomu přímo pobízely.

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

Firma FCSC z Dubaje se přitom rozhodla Jimny proměnit hned do podoby bestiálního Mercedesu G500 4x4². A práci odvedla s takovým okem pro detail, že nebýt znaků Suzuki a třídveřové karoserie, z pouhých fotek byste se možná zprvu vážně domnívali, že koukáte na další „géčko“.

Nové Suzuki Jimny má české ceny. Je to nejlevnější off-road na našem trhu!

Nové Suzuki Jimny má české ceny. Je to nejlevnější off-road na našem trhu!

Velikost malého Suzuki totiž není z fotek úplně patrná. Navíc když víte, jak obrovitě reálné G500 4x4² působí. Upravené Jimny dostalo všechno, nový přední nárazník, AMG mřížku chladiče, nová světla, podstatné rozšíření a zvýšení podvozku včetně rozměrných blatníků, větší kola na off-roadových pneumatikách, dodatečná světla na střeše a taky zadní nárazník s LED osvětlením, který opět kopíruje styl Mercedesu.

Jimny se vrací do minulosti a přijíždí v úpravě pro Dakar. Proměna není levná

Jimny se vrací do minulosti a přijíždí v úpravě pro Dakar. Proměna není levná

Detailisté nicméně mohou podotknout, že maska Jimny odkazuje na novou generaci třídy G, nikoliv starší model, na němž varianta G500 4x4² původně vznikla. Tak či tak, k obleku superhrdiny nakonec Jimny nechybí ani bokem vedené výfukové koncovky. Co je víc?

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků