Někdo si dal pořádnou práci s tím, aby tohle Suzuki vypadalo jako Mercedes třídy G

Další úpravce se rozhodl z malého Jimny vytvořit kopii „géčkového“ Mercedesu. Roztomilá napodobenina klame tělem.

Po uvedení nového Suzuki Jimny se objevilo hned několik úpravců, kteří se rozhodli design japonského teréňáku ještě více přiblížit obrovitému Mercedesu třídy G. Ostatně „krabicové“ proporce Suzuki k tomu přímo pobízely.

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

Firma FCSC z Dubaje se přitom rozhodla Jimny proměnit hned do podoby bestiálního Mercedesu G500 4x4². A práci odvedla s takovým okem pro detail, že nebýt znaků Suzuki a třídveřové karoserie, z pouhých fotek byste se možná zprvu vážně domnívali, že koukáte na další „géčko“.

Nové Suzuki Jimny má české ceny. Je to nejlevnější off-road na našem trhu!

Nové Suzuki Jimny má české ceny. Je to nejlevnější off-road na našem trhu!

Velikost malého Suzuki totiž není z fotek úplně patrná. Navíc když víte, jak obrovitě reálné G500 4x4² působí. Upravené Jimny dostalo všechno, nový přední nárazník, AMG mřížku chladiče, nová světla, podstatné rozšíření a zvýšení podvozku včetně rozměrných blatníků, větší kola na off-roadových pneumatikách, dodatečná světla na střeše a taky zadní nárazník s LED osvětlením, který opět kopíruje styl Mercedesu.

Jimny se vrací do minulosti a přijíždí v úpravě pro Dakar. Proměna není levná

Jimny se vrací do minulosti a přijíždí v úpravě pro Dakar. Proměna není levná

Detailisté nicméně mohou podotknout, že maska Jimny odkazuje na novou generaci třídy G, nikoliv starší model, na němž varianta G500 4x4² původně vznikla. Tak či tak, k obleku superhrdiny nakonec Jimny nechybí ani bokem vedené výfukové koncovky. Co je víc?

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků