Nejžádanější SUV v Evropě je z Česka, ale Škoda to není. Automobilce vylepšil pozici hned na několika trzích

Obliba SUV stále dominuje evropskému trhu. Navzdory celkovému poklesu prodejů zaznamenal vůz na postu nejvyšším pozitivní bilanci.

Zatímco Ford Kuga je nejprodávanějším plug-in hybridem v Evropě, segmentu kompaktních SUV kraloval Hyundai Tucson z českých Nošovic. V loňském roce si připsal 150.803 registrací, oproti roku 2021 nárůst o jedno procento, a to navzdory globální recesi trhu s novými vozy. Tento výsledek mu zajistil osmé místo v evropském žebříčku nejprodávanějších modelů.

 

V České republice se pro něj rozhodlo 5816 zákazníků, přičemž 2960 vozů putovalo do privátního sektoru, kde získal první příčku v segmentu SUV a druhé místo mezi modely celkově. Majitelé si na něm nejvíce cení atraktivního designu, solidního poměru ceny, výbavy a užitné hodnoty, i širokého výběru pohonů. Hyundai Tucson můžete mít se zážehovým i vznětovým motorem a třemi variantami hybridu (mild-hybrid, hybrid a plug-in hybrid). Většina z nich nabízí i pohon všech kol.

Stejné hodnoty vyznávají i jinde v Evropě. Například ve Španělsku mu 21.985 registrací vyneslo první místo mezi modely. Z toho patřilo 35 procent právě Tucsonu. Hyundai zde získal třetí místo mezi značkami s podílem 7,32 procent. Ve Velké Británii dosáhl Hyundai dosud nejvyššího podílu 5,3 procent (80.419 registrací), když se Tucson stal nejoblíbenějším středně velkým SUV a sedmým nejžádanějším modelem obecně.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (84) Další článek: Milionový McLaren Artura teď můžete mít za cenu Octavie. Bude ale chtít trochu péče

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz