Nejvzácnější Škoda Fabia v ČR výrazně zlevnila. Přesto na ni nedosáhne každý

Jsou tomu více než dva měsíce, co jsme poprvé informovali o prodeji unikátní pistáciové Škody Fabia. Vůz je stále na prodej u dealera Karireal a dost zlevnil, prodejce však nemá v plánu se jej zbavit za každou cenu.

Škoda Fabia nás už dneska těžko něčím překvapí, pokud ale narazíme na kultovní „pistácii“, ohlédneme se, i když není ve zrovna ukázkovém stavu. Slovo kultovní jsem přitom nepoužil náhodou. Z našich stránek možná víte, že má tato barva v Česku velké množství příznivců, kteří denně přispívají do facebookové skupiny věnované „pistošce“ své úlovky z českých silnic. A také možná víte, že při příležitosti dvaceti let fabie vznikl unikátní vůz, který strávil v redakci partnerského časopisu Svět motorů zhruba měsíc a nemohl chybět ve speciálním vydání věnovaném právě fabii.

Nejvzácnější Škoda Fabia je na prodej v Česku. Spustila šílenství, víme o ní vše

Nejvzácnější Škoda Fabia je na prodej v Česku. Spustila šílenství, víme o ní vše

České zastoupení Škody využilo unikátní fabii také ke svým marketingovým aktivitám a nakonec ji nabídlo českým partnerům. Vůz získala společnost Karireal, autorizovaný dealer vozů Škoda a Volkswagen, která jej nyní prodává. O prodeji jsme informovali už začátkem února, a přestože je vůz v perfektním stavu (nájezd 5300 km), zatím nemá nového majitele, a dokonce zlevnil. Zatímco v únoru stál při platbě hotově 459.900 Kč, dnes jej prodejce nabízí za 399.900 Kč, případně za 349.000 Kč při využití financování.

Škoda ukázala zřejmě nejhezčí verzi nové Octavie. Máme v ní vidět také prvky kupé

Škoda ukázala zřejmě nejhezčí verzi nové Octavie. Máme v ní vidět také prvky kupé

S prodejcem jsme se dnes dopoledne spojili, abychom ověřili, zda je vůz ještě k mání, a sdělil nám poměrně zajímavé informace. „Vůz je u nás stále na prodej, jedná se však o specifickou verzi pro specifického zákazníka. Měli jsme možnost jej prodat do zahraničí, byli bychom však rádi, kdyby zůstal v České republice,“ řekl Radek Brózda, vedoucí prodeje referenčních vozů ve společnosti Karireal. „Je to zároveň fabia, kterou už dnes nekoupíte. Kombinaci motoru 1.0 TSI a převodovky DSG už totiž nelze zadat do výroby,“ dodal Radek Brózda.

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

A má naprostou pravdu. Škoda Fabia s výbavou Style se už nabízí pouze s manuální převodovkou, a sice pětistupňovou pro verzi s výkonem 70 kW, a šestistupňovou pro výkon 81 kW. Původní doporučená cena unikátně sestavené pistáciové Škody Fabia 1.0 TSI/81 kW DSG činila ke konci března loňského roku 515.900 Kč, dnes ji tedy ve stavu prakticky nového vozu koupíte o 116.000 Kč levněji.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Ani to přitom nemusí být konečná. Vůz můžete mít o 10.000 Kč levněji díky výkupnímu bonusu za protiúčet, a pokud máte v plánu u prodejce nechat svou starší pistáciovou fabii, sleví vám 50.000 Kč. Jak jsem však pochopil z telefonického rozhovoru, prodejce jednoduše nemá v plánu zbavit se „pistošky“ za každou cenu. Chce ji zkrátka prodat někomu, kdo ji dokáže stoprocentně ocenit.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků