Nejsportovnější malá Toyota nestojí ani 350 tisíc. Přitom má super výbavu a motor, který u nás pomalu vymírá

Řada lidí preferuje sportovní vzhled, ale přitom nepotřebuje mít výkonný motor. Toyota nyní nabízí vzhled divize GR pro malý hatchback za pár korun.

Pokud jste milovníky sportovního ducha modelové řady GR od Toyoty, začínáte s ostrým GR Yarisem na 990.000 korunách. Jestliže vám stačí pouze sportovní vzhled, můžete zvolit nejvyšší výbavu GR Sport pro klasického Yarise, kde se dostáváte na 530.000 korun. V Indonésii si ovšem můžete červeno-černou plaketu užít za mnohem méně. Pravda, tamní model je také skromnější.

U nás nejmenší prodávaný model se jmenuje Aygo. V Indonésii přeházeli písmenka, ale jinak jde o zcela odlišné auto. Agya GR Sport se na tamním trhu prodává v přepočtu za 345.000 korun a jde o malý hatchback klasických, možná trochu zastaralých tvarů. Linie GR Sport mu dodává více stylu prostřednictvím sportovního bodykitu. Ten se vpředu skládá ze širokého nárazníku se spodní lištou a falešným sáním po stranách. LED světlomety dodávají autu bojovný výraz. Z boku zaujmou 15palcová litá kola a nástavce prahů. Černou střechu zakončuje decentní spoiler, který ladí s tmavou centrální částí nárazníku. Dvoubarevné lakování je obecně výsadou linie GR Sport.  

Plakety GR najdeme také v černě čalouněném interiéru. Příjemným kontrastem je červené prošívání. I když jde o malý vůz, má posádka k dispozici 8palcové multimediální zařízení a bezdrátovou nabíječku telefonu. Záznam jízdy je možné zdokumentovat DVR kamerovým systémem, a aby o vás okolí vědělo, má Agya GR Sport odlišný klakson. Rozšířená konektivita umožňuje vůz na dálku lokalizovat.

Výběr pohonné jednotky je jednoduchý, protože Agya se dodává pouze se tříválcem o objemu 1,2 litru s výkonem 87 koní a točivým momentem 113 N.m. Trochu sportovního temperamentu dodává vozu upravený podvozek a ostřejší řízení.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (7) Další článek: Toto je asi nejbezpečnější dětská autosedačka na světě. Navrhl ji designér slavných Ferrari a McLarenů

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,