Nejspokojenější zákazníky v Německu má Mitsubishi. A co další pozice?

Na základě spolehlivosti svých vozů si Mitsubishi v Německu už podruhé odnáší titul značky, se kterou jsou tamní zákazníci nejspokojenější.

Celosvětově uznávaná organizace pro průzkum trhu J.D. Power zveřejnila výsledky své studie VDS (Vehicle Dependability Study) na německém trhu, která se zaobírala četností výskytu problémů u aut jednotlivých značek. Průzkumu se zúčastnilo 12.854 majitelů, jejichž vozy byly poprvé registrovány mezi listopadem 2015 a lednem 2018.

Shromažďovány byly přitom komentáře prvních majitelů vozů se stářím dva až tři roky, a to ke 177 nejrůznějším problémovým oblastem. Z aktuální studie vychází Mitsubishi jako nejlepší značka – a to s výrazným náskokem před první prémiovou značkou umístěnou ve studii, švédským Volvem. Na celý žebříček se můžete podívat v galerii.

Moderní výbava v autech způsobuje celou polovinu všech závad, zjistila studie

Moderní výbava v autech způsobuje celou polovinu všech závad, zjistila studie

Škoda se v žebříčku umístila na druhém místě, přičemž třetí příčku obsadil Hyundai. Německé prémiovky jako BMW, Audi a Mercedes se poté umístily až pod hranicí průměrného počtu závad (115 závad na 100 aut). Některé značky jako Porsche, Honda nebo Land Rover nejsou v průzkumu uvedeny z důvodu malého vzorku modelů těchto výrobců.

V Německu se tedy Mitsubishi již po druhé stalo celkovým vítězem nad všemi ostatními značkami. Díky nejnižší četnosti závad a tím pádem vyšší spolehlivosti japonská automobilka uvádí, že na místním trhu má oproti ostatním vůbec nejspokojenější zákazníky.

Fiat ukončuje výrobu pick-upu Fullback. O převlečené Mitsubishi není zájem

Fiat ukončuje výrobu pick-upu Fullback. O převlečené Mitsubishi není zájem

„Vynikající úspěch v rámci studie nás utvrdil v našem cíli poskytovat našim zákazníkům maximálně možnou spolehlivost. J.D. Power Award 2019 je příležitostí vidět potřeby našich zákazníků i v budoucnu jako nejvyšší prioritu. Tento mimořádný výsledek ukazuje, že Mitsubishi je na dobré cestě – nabízíme velmi úspěšnou paletu modelů s vysokou spolehlivostí i příkladný servis, poskytovaný naší dealerskou sítí,“ uvedl Dr. Kolja Rebstock, jednatel Mitsubishi Motors Deutschland.

Pro Mitsubishi je to navíc další úspěch, neboť nejen na německém trhu, ale v celé Evropě je jeho Outlander PHEV vůbec nejprodávanějším plug-in hybridním autem. Z dlouhodobého hlediska už Mitsubishi prodalo v Evropě mezi říjnem 2013 a lednem 2019 na 126.617 kusů.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků