Nejsledovanější články minulého týdne (15.-21.8.)

Od této chvíle vám budeme každý týden přinášet přehled nejzajímavějších článků, které jsme za uplynulých sedmi dní vydali na AutoRevue.cz. Na tomto místě vám vždy nabídneme ty nejčtenější a nejdiskutovanější články, ke kterým tu a tam přidám nějaký, který marně bojoval o vaši přízeň a přesto si o něm myslím, že by neměl utéci vaší pozornosti. Co vás nejvíce zaujalo v týdnu od 15. do 21. srpna?

Nejčtěnejší články

Suverénním králem minulého týdne se stal článek Co možná nevíte o poznávacích značkách od Martina Jedličky. Text shrnující základní informace o "espézetkách" a možných problémech s nimi vás zaujal natolk, že předstihl všechny informace o žhavých novinkách a dalších ožehavých tématech.

Druhé místo patří bleskovce ADAC + Renault: Dacia Logan se nepřevrací. Ne zcela korektní zpráva ADACu o problémech Dacie Logan v losím testu vás ze židle zvedla už několikrát. Tento týden ADAC uznal svou chybu a ve společném tiskovém prohlášení uvedli věc na pravou míru.

Zaujal vás také článek Nafťák 1.3 pro Suzuki Swift s brutální cenou. Suzuki postupně odhaluje ceny malého dieselu 1,3 DDiS pro malý Swift a cenovka pro Holandský trh, byť doplněná o místní daň, mě přiměla k tomu zanaříkat si nad strategií výrobce. Nejslabší motor v nabídce prodáva za nejvyšší cenu.

Páteční článek Dovoz auta ze zahraničí: další zkušenosti si u vás vydobyl pozici čtvrtého nejoblíbenějšího. Nabídka ojetin zejména na Německém trhu je velmi lákavá a ceny mnohdy lepší než v Česku. Ojetinu z Německa si dnes může dovézt opravdu každý, o čemž svědčí i tento článek.

Perlička s názvem www.mercedes.cz hacknuto ve vás rovněž vzbudila nemalý zájem. Jistý hacker použil stránky leasingové společnosti DaimlerChrysler Services k vlastní prezentaci a oblékl je do tureckých barev. Mercedesu se to asi nelíbilo, vám ano.

Desítku nejčtenější pak doplnily:
Zpráva o příchodu Peugeotu 307 na český trh, kterou jsme vám nabídnuli jako první v ČR.
Můj skromný apel Prosím, poutejte se i ve městě, který jsem si nemohl odpustit po shlédnutí jedné vážnější dopravní nehody v rušné části města.
Článek Auta s přívlastkem "NEJ", díl 1. - nejvyšší rychlost, který vyšel až o víkendu, ale rychle si získal váš zájem. Pokusili jsme se sestavit přehled 50 nejrychlejších aut světa. Žebříček to nebyl dokonalý, dával dohromady sériová auta, tuningové výtvory i koncepty vyrobené v několika kusech, ale i tak přinesl zajímavé počtení o tom, jak rychle se mohou pohybovat dnešní vozy, které si můžete koupit.
Přehled Slev a akční nabídky na českém trhu. Není divu, koho by nezajímalo, kde zrovna může ušetřit...
a trochu exotický článek s dalšími informacemi o Porsche Panamera.

Nejdiskutovanější články

Nejvíce vás vtáhla do diskuse bleskovka Prosím, poutejte se i ve městě. Nakonec se v něm řešil především známý mýtus o sčítání rychlostí protijedoucích vozidel hovořící o tom, že efekt čelní srážky dvou stejných vozů ve 120 km/h znamená pro každý z nich následek rovný nárazu do pevné nedeformovatelné překážky ve 240 km/h. Na první pohled mylné tvrzení vyvraceli někteří diskutíjící jeho zatvrzelým příznivcům celý den. I na diskusi o poutání ve městě došlo, máte-li k tomu co říci, zapojte se i dnes.

Pořádně vás "nakopl" i článek Nafťák 1.3 pro Suzuki Swift s brutální cenou. Nafta nebo benzín je věčné téma a ačkoli diskusi tentokrát pomohl i článek sám, ani tentokrát nebylo nouze o diskusi nad výhodností nemalé investice navíc do naftového motoru. Váhate-li mezi naftou a benzínem, můžete i zde najít par zajímavých podnětů.

O zajímavé zkušenosti jste se podělili pod nejúspěšnějším článkem Co možná nevíte o poznávacích značkách. I s poznávacími značkami se dá lecos zažít nebo vymyslet, příspěvky ostatních čtenářů si určitě přečtěte.

Na koho nezbylo místo?

Pochopitelně na většinu článků... Ale nejvíce mě mrzí poměrně malý zájem o Recenzi navigátoru Garmin StreetPilot c320. Vyšla sice na partnerském webu MobilMania.cz, ale přesto jsem čekal, že mezi řidiči bude o vyspělý, flexibilní a přitom poměrně levný navigační systém větší zájem. Pokud o podobném systému uvažujete, najdete zde spoustu zajímavých informací a zkušeností.

Na každý pád vám děkuji za přízeň, kterou jste nám věnovali v uplynulém týdnu. I v tomto se vám pokusíme nabídnout co možná nejaktuálnější a nejzajímavější zprávy ze světa aut a o všem, co s nimi souvisí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků