Nejsledovanější články minulého týdne (15.-21.8.)

Od této chvíle vám budeme každý týden přinášet přehled nejzajímavějších článků, které jsme za uplynulých sedmi dní vydali na AutoRevue.cz. Na tomto místě vám vždy nabídneme ty nejčtenější a nejdiskutovanější články, ke kterým tu a tam přidám nějaký, který marně bojoval o vaši přízeň a přesto si o něm myslím, že by neměl utéci vaší pozornosti. Co vás nejvíce zaujalo v týdnu od 15. do 21. srpna?

Nejčtěnejší články

Suverénním králem minulého týdne se stal článek Co možná nevíte o poznávacích značkách od Martina Jedličky. Text shrnující základní informace o "espézetkách" a možných problémech s nimi vás zaujal natolk, že předstihl všechny informace o žhavých novinkách a dalších ožehavých tématech.

Druhé místo patří bleskovce ADAC + Renault: Dacia Logan se nepřevrací. Ne zcela korektní zpráva ADACu o problémech Dacie Logan v losím testu vás ze židle zvedla už několikrát. Tento týden ADAC uznal svou chybu a ve společném tiskovém prohlášení uvedli věc na pravou míru.

Zaujal vás také článek Nafťák 1.3 pro Suzuki Swift s brutální cenou. Suzuki postupně odhaluje ceny malého dieselu 1,3 DDiS pro malý Swift a cenovka pro Holandský trh, byť doplněná o místní daň, mě přiměla k tomu zanaříkat si nad strategií výrobce. Nejslabší motor v nabídce prodáva za nejvyšší cenu.

Páteční článek Dovoz auta ze zahraničí: další zkušenosti si u vás vydobyl pozici čtvrtého nejoblíbenějšího. Nabídka ojetin zejména na Německém trhu je velmi lákavá a ceny mnohdy lepší než v Česku. Ojetinu z Německa si dnes může dovézt opravdu každý, o čemž svědčí i tento článek.

Perlička s názvem www.mercedes.cz hacknuto ve vás rovněž vzbudila nemalý zájem. Jistý hacker použil stránky leasingové společnosti DaimlerChrysler Services k vlastní prezentaci a oblékl je do tureckých barev. Mercedesu se to asi nelíbilo, vám ano.

Desítku nejčtenější pak doplnily:
Zpráva o příchodu Peugeotu 307 na český trh, kterou jsme vám nabídnuli jako první v ČR.
Můj skromný apel Prosím, poutejte se i ve městě, který jsem si nemohl odpustit po shlédnutí jedné vážnější dopravní nehody v rušné části města.
Článek Auta s přívlastkem "NEJ", díl 1. - nejvyšší rychlost, který vyšel až o víkendu, ale rychle si získal váš zájem. Pokusili jsme se sestavit přehled 50 nejrychlejších aut světa. Žebříček to nebyl dokonalý, dával dohromady sériová auta, tuningové výtvory i koncepty vyrobené v několika kusech, ale i tak přinesl zajímavé počtení o tom, jak rychle se mohou pohybovat dnešní vozy, které si můžete koupit.
Přehled Slev a akční nabídky na českém trhu. Není divu, koho by nezajímalo, kde zrovna může ušetřit...
a trochu exotický článek s dalšími informacemi o Porsche Panamera.

Nejdiskutovanější články

Nejvíce vás vtáhla do diskuse bleskovka Prosím, poutejte se i ve městě. Nakonec se v něm řešil především známý mýtus o sčítání rychlostí protijedoucích vozidel hovořící o tom, že efekt čelní srážky dvou stejných vozů ve 120 km/h znamená pro každý z nich následek rovný nárazu do pevné nedeformovatelné překážky ve 240 km/h. Na první pohled mylné tvrzení vyvraceli někteří diskutíjící jeho zatvrzelým příznivcům celý den. I na diskusi o poutání ve městě došlo, máte-li k tomu co říci, zapojte se i dnes.

Pořádně vás "nakopl" i článek Nafťák 1.3 pro Suzuki Swift s brutální cenou. Nafta nebo benzín je věčné téma a ačkoli diskusi tentokrát pomohl i článek sám, ani tentokrát nebylo nouze o diskusi nad výhodností nemalé investice navíc do naftového motoru. Váhate-li mezi naftou a benzínem, můžete i zde najít par zajímavých podnětů.

O zajímavé zkušenosti jste se podělili pod nejúspěšnějším článkem Co možná nevíte o poznávacích značkách. I s poznávacími značkami se dá lecos zažít nebo vymyslet, příspěvky ostatních čtenářů si určitě přečtěte.

Na koho nezbylo místo?

Pochopitelně na většinu článků... Ale nejvíce mě mrzí poměrně malý zájem o Recenzi navigátoru Garmin StreetPilot c320. Vyšla sice na partnerském webu MobilMania.cz, ale přesto jsem čekal, že mezi řidiči bude o vyspělý, flexibilní a přitom poměrně levný navigační systém větší zájem. Pokud o podobném systému uvažujete, najdete zde spoustu zajímavých informací a zkušeností.

Na každý pád vám děkuji za přízeň, kterou jste nám věnovali v uplynulém týdnu. I v tomto se vám pokusíme nabídnout co možná nejaktuálnější a nejzajímavější zprávy ze světa aut a o všem, co s nimi souvisí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků