Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Bude mít 400 koní? Bude mít pohon všech kol? Bude... Nevíme, co to přesně bude. Víme jen, že to bude nejextrémnější Golf všech dob.

Golf R máme rádi. Komu by se nelíbila kapesní raketa s porcí tří set koní, pohonem všech kol a cenovkou okolo milionu korun. Se stejným setupem se ukáže i v příští, již osmé generaci Golfu. Jen by měl nabídnout o něco více výkonu, konkrétně se mluví o hodnotách vyšších než 330 koní.

Má nový VW Golf potíže? Premiéra na autosalonu ve Frankfurtu se odkládá

Má nový VW Golf potíže? Premiéra na autosalonu ve Frankfurtu se odkládá

Jenže to prý nebude všechno. Golf R totiž údajně dostane nástavbu, která se stane vrcholem potravního řetězce Volkswagenu. Chce si vyšlápnout na vozy z hot-hatchové elity, které svou dynamikou připomínají ještě nedávné supersporty. Mluvím tu třeba o Mercedesu-AMG A45 nebo Audi RS3. To jsou hodně silní hráči.

Obě eRka se vyvíjejí současně v hlavním vývojovém středisku automobilky. O silnějším R se šušká už nějakou dobu, nyní se to ale konečně trochu hnulo. Golf R Plus si můžete představit, jako koncept R400, který se představil v současné generaci modelu (na fotkách). Alespoň tak to tvrdí zaměstnanci VW. Nebo aby to bylo ještě přesnější: „Nejextrémnější Golf všech dob“.

Nový Volkswagen Golf R výrazně posílí. Může mít až 400 koní!

Nový Volkswagen Golf R výrazně posílí. Může mít až 400 koní!

Malý zádrhel je ale v tom, že i když se vůz vyvíjí, tak ještě není schválen pro výrobu. Nicméně projekt má zelenou i od Herberta Diesse, šéfa Volkswagenu. Pokud to tedy vyjde, měl by nejostřejší Golf všech dob brázdit silnice do dvou let.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 4 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků